ban7.png

267 1267 2Od kiedy Siostry Pallotynki zaczęły uczyć polskich tradycji, historii i języka polskiego, świętowanie Dnia Matki w naszej parafii stało się tradycją. Młodzież przygotowuje Akademię dla swoich Matek. 267 3267 4Ozdobą są zawsze dzieci recytujące przepiękne wiersze; absolwenci śpiewają piosenki znanych polskich artystów, są występy muzyczne i wspólne śpiewanie. Wszyscy są wzruszeni, wycierają łzy ukradkiem, Mamy otrzymują kwiaty.

267 5Po akademii wszyscy spotykają się w kościele, gdzie oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowują dzieci. Podczas Modlitwy Wiernych pamiętamy nie tylko o Matkach, które są z nami, ale i o tych, które wyprzedziły nas w drodze do Domu Ojca.

         W sercach zostaje radość, pokój i jedność, którą daje bycie w parafialnej wspólnocie.

 Siostry Pallotynki z Żytomierza

„Wakacje z Bogiem” dla czwartej i piątej klasy – dzieci z woronowskiej parafii.

Odbyły się w Woronowie w dniach od 3 do 11 czerwca.

Na tegorocznym obozie, piewszym w tym roku, zebrały się dzieci pierwszokomunijne i te które obchodziły rocznicę pierwszej Komunii Świętej.

 Grupa okazała się bardzo wesoła i aktywna. Byliśmy podzieleni na dziesięć grup – noszących imiona dzieci, którym na całym świecie objawiała się Matka Boża. W związku z tym każda grupa w czasie trwania turnusu miała za zadanie przygotować w formie scenicznej prezentację objawień Matki Bożej w kraju swojego patrona lub niektóre grupy przedstawić jakąś ciekawostkę swojego kraju. Dzięki temu odbyliśmy bezpłatną podróż po Portugali (gdzie np na Wyspach Azowskich „gotowaliśmy warzywa na wulkanie”),  Francji (gdzie obejrzeliśmy Wieżę Eifla i przepiękne Alpy w okolicach La Salette),  Rosji (w mieście Kazań) oraz w niedużym afrykańskim kraju – Rwanda (w sanktuarium w Kibeho).

Czytaj więcej: "Wakacje z Bogiem" w Woronowo

Dobiegł końca kolejny rok szkolno-katechetyczny, którego ostatnie tygodnie wypełnione były świętowaniem różnych uroczystości, którymi krótko chcemy się z  Wami podzielić.

We wszystkich parafiach gdzie posługujemy odbyły się uroczystości I-ej Komunii św. dzieci i młodzieży oraz rocznice I-ej Komunii św. Cieszymy się, że kolejni młodzi parafianie dzięki katechezie i innym spotkaniom prowadzonym przez Siostry mogą już w pełni uczestniczyć we Mszy św.

  265 1 265 2

W uroczystość Bożego Ciała ulicami miast i wiosek przeszły procesje eucharystyczne.

Czytaj więcej: Serdecznie pozdrawiamy z Ukrainy

Drodzy nasi Dobrodzieje, pragniemy podzielić się z Wami nowymi wiadomościami z Berezy na Białorusi.

264 1264 5W dniach od 5 do 16 czerwca br. - z wykluczeniem 11 czerwca (niedziela) i 15 czerwca (Boże Ciało), zorganizowaliśmy w Berezie obóz dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Zgromadził on 49 naszych małych parafian. Tematem tegorocznych wakacji z Bogiem były cuda Jezusa. 264 4Dzieci każdego dnia słuchały konferencji dotyczących cudów Jezusa, poszczególne grupy przygotowywały scenki na temat cudu, także kazania w czasie Mszy św. nawiązywały do tematu dnia. 264 2Codziennie modliły się Koronką do Bożego Miłosierdzia, uczyły się nowych religijnych pieśni.

Czytaj więcej: Wiadomości z Berezy na Białorusi

263 018 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, odbył się Festyn Misyjny, który siostry z Centrum Misyjnego zorganizowały wspólnie z Parafią pw. Św. Wojciecha. Jego pomysłodawcami byli rodzice dzieci z grupy „Małego Misjonarza”, która we współpracy z siostrami działa przy Parafii, a odbyć się mógł dzięki wielkiej otwartości, życzliwości i hojności zarówno lokalnych władz na czele z Panem Burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim, jak i Dyrekcji wyszkowskich szkół – SP nr 1 i Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz oczywiście Księdza Proboszcza Bogdana Karasia i niezawodnych rodziców dzieci z „Małego Misjonarza”. Do całej rzeszy tych, którzy zechcieli nas wesprzeć, należą m.in.: PSS Społem, Firma Mleks, Piekarnia Państwa Wróblewskich, Państwo Rucińscy i Zakłady Mięsne w Łysych oraz p. Stanisław Światkowski, właściciel Zakładu Jubilerskiego „Asik”. Wielkiej życzliwości wyszkowian doświadczałyśmy na każdym etapie przygotowania i podczas przebiegu festynu.

263 1Cel, któremu miały służyć środki uzbierane w czasie festynu to kształcenie dzieci w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez siostry, leczenie dzieci z poważnymi chorobami oraz formacja nauczycieli i zapewnienie im godnych warunków życia. S. Orencja Żak, misjonarka z Kamerunu, w czasie Mszy świętych w parafii św. Wojciecha mówiła o tym celu i ukazywała sytuację małych Kameruńczyków. W festynie oprócz s. Ludwiki i s. Małgorzaty uczestniczyły również przebywające akurat w Polsce misjonarki: s. Marietta Garbul i s. Anita Łuka. Odwiedziły go także s. Ewa Brandt – radna prowincjalna oraz s. Urszula Smagoń i s. Judyta Kietlińska, które przybyły do Wyszkowa na Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Jerzego Błaszczaka SAC.

Czytaj więcej: Pierwszy Festyn Misyjny w Wyszkowie

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

Dokonując wpłaty na konto Centrum Misyjnego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (Siostry Pallotynki), zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu obsługi darowizny oraz otrzymywania podziękowań i newslettera z informacjami o działalności Centrum Misyjnego.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Misyjne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego z siedzibą w Warszawie. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes administratora).

Masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania podziękowań czy newslettera, kontaktując się z nami pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. 

Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl 

św. Wincetnty Pallotti

6.png

INTENCJA MISYJNA

KWIECIEŃ 2026

Za kapłanów przeżywających kryzys

Módlmy się

za kapłanów przeżywających kryzys

w swoim powołaniu,

aby znaleźli towarzyszenie duchowe,

którego potrzebują

i aby wspólnoty

wspierały ich

w duchu zrozumienia

i modlitwy.

Siostry Pallotynki w Afryce

1 5 procent

dziękują za 1,5%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter