ban7.png

741Od 10 do 23 czerwca w Białogórze odpoczywało pięćdziesiąt pięć osób z Gródka Jagiellońskiego i innych miejscowości – większość stanowiły mamy z dziećmi. Naszym najważniejszym celem było stworzenie takich warunków, które pozwolą dzieciom zapomnieć o wyciu syren, dronach i strachu. Strach bowiem paraliżuje i działa negatywnie nie tylko na psychikę dorosłych, ale także dzieci. Przyglądając się zachowaniu naszych podopiecznych (chowanie się pod stoły, bieg przed siebie pod wpływem usłyszanego dźwięku syren), zdecydowałyśmy o prawie dwutygodniowym pobycie nad morzem.

Dzięki Caritas Polska, Caritas Pallotyńskiej oraz Siostrze Ludwice Jastrzębskiej SAC mogłyśmy dać dzieciom dużą dozę pozytywnych emocji za sprawą tak wyjątkowych miejsc, jak: Aquapark w Redzie, Akwarium w Gdyni czy SeaPark w Sarbsku.

Aquapark to wspaniałe miejsce dla wyrzucenia z siebie negatywnych emocji. Zjeżdżalnie, baseny z rybami czy ciepłą wodą, wodospad – to wszystko pomogło na tyle, że nasze dzieci spały po dziesięć godzin dziennie.

Niezwykłą atrakcję stanowiło spotkanie z fokami, które śpiewały do mikrofonu, klaskały, pokazywały różne ćwiczenia – reakcją dzieci była wielka radość wyrażana salwami śmiechu. Nasi podopieczni byli tak zapatrzeni we wspaniałe foczki szare, że nawet nie czuli padającego deszczu.

Najważniejszą terapią – stwierdziliśmy zgodnie wszyscy – okazało się to, co najprostsze: morze i jego szum; piasek, po którym można biegać i lepić z niego wszystko, o czym się tylko zamarzy; kontakt z przyrodą i wspólnota, w której się odpoczywa.

Na tydzień przyjechał do nas ksiądz Stanisław Mihułka i dzięki jego obecności nie musieliśmy biegać z całym naszym „taborem” do parafialnego kościoła – Mszę Świętą mieliśmy na miejscu. Dzieci uczyły się czytać z lekcjonarza i pełniły posługę lektorów Słowa Bożego.

Ten wyjazd był pięknym czasem budowania wspólnoty i więzi między nami.

W deszczowe dni dzieci malowały farbami, tworząc wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej, Niepokalanego Serca Maryi oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa; ponadto uczyły się ozdabiać kartki okolicznościowe metodą scrapbookingu (ozdabianie za pomocą wycinanek, naklejek i innych elementów).

Można by podsumować nasze wczasy z Bogiem krótko: był to czas intensywnego odpoczynku. Pobyt dzieci z Ukrainy w Białogórze miał ogromne znaczenie dla ich psychiki, jako że teren ośrodka mieści się w ogrodzonym, zalesionym obszarze i położony jest niedaleko morza, którego szum uspokaja jak najlepsza muzyka.

Siostry z Gródka

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

8.png

INTENCJA MISYJNA

2024 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1 5 procent

dziękują za 1,5%

5.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter