ban3.png

70524 września 2023roku w parafii pw. św. Anny w Jekaterinburgu, oraz w naszej wspólnocie domowej świętowałyśmy Jubileusz 25 lat naszej apostolskiej posługi na Uralu. Przygotowując tę Uroczystość miałyśmy w pamięci, że jesteśmy kontynuatorkami misji zleconej nam przez św. Jana Pawła II, podczas Kapituły Generalnej naszego Zgromadzenia w Rzymie, w 1992 roku. Jesteśmy na drodze, którą przed nami przeszło 9 sióstr pallotynek, zostawiając w sercach ludzi wdzięczność.

Bardzo ucieszyłyśmy się możliwością przyjazdu do nas s. Prowincjalnej Iwony Nadziejko oraz s. Ludwiki Jastrzębskiej Koordynatorki misyjnej. Wizyta była także wizytacją prowincjalną w naszej wspólnocie. Wyrażamy wdzięczność Siostrom za spotkania pełne pokoju i siostrzanej jedności, za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Jubileuszowej.

 

Uroczysta msza św. której przewodniczył ks.bp Józef Werth, ordynariusz diecezji nowosybirskiej pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego sprawowana była w parafii św. Anny o godz.12.00. Mszę św koncelebrowali: ks. Anton Gsel proboszcz parafii, ks. Sergiej Dawydow wikariusz parafii. Ks Jan Wysocki SAC proboszcz parafii w Czelabińsku oraz ks. Kirił Griegoriew . W Eucharystii uczestniczyli licznie zebrani parafianie oraz przybyli goście: siostry szarytki z Niżniego Tagiłu i parafianie z Czelabińska.

Ks. Biskup Józef w czasie homilii, serdecznie podziękował wszystkim siostrom, które służyły w parafii św. Anny. Wyraził wdzięczność Zgromadzeniu za wkład w rozwój wspólnoty Kościoła w naszej diecezji, a także nadzieję na dalszą , długoletnią współpracę.

 

Ubogaceniem jubileuszowej uroczystości był udzielony przez ks. biskupa sakrament bierzmowania, trójce naszych parafian, którzy podczas tegorocznej Wielkanocy zostali włączeni we wspólnotę Kościoła Katolickiego. Wydarzenie zesłania Ducha Świętego, które stoi w centrum tego sakramentu, przeniosło nas w pallotyński Wieczernik, w którym trwamy wraz ze Św. Wincentym Pallottim i z którego wychodzimy z apostolskim posłaniem.

Przed błogosławieństwem kończącym mszę św., s. Iwona Nadziejko Przełożona Prowincjalna zwróciła się do ks. Biskupa i księży koncelebrujących mszę św. ze słowami wdzięczności za długoletnią współpracę apostolską, przywołała wszystkie siostry, które służyły i służą w tej parafii, dziękując za wypełnianie misji zleconej Zgromadzeniu. Także parafianie podziękowali ks. Biskupowi Józefowi za przybycie do naszej parafii na tę Uroczystość, przewodniczenie mszy św. i udzielenie sakramentu bierzmowania.

W naszym kierunku także popłynęły słowa wdzięczności za posługę apostolską   na przestrzeni 25 lat. Wzruszenie, radość, wdzięczność wypełniły serca nas, słuchających tych słów, wszystkich uczestników Eucharystii.

Po zakończeniu mszy św., przed kościołem ustawiliśmy się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia .

Dopełnieniem parafialnego świętowania było wspólne spotkanie w sali parafialnej przy herbacie. Ks. Bp Józef w tym miejscu opowiedział historię naszego przybycia w 1998 r., do Rosji. O spotkaniu z Siostrami w Rzymie, o oczekiwaniu na siostry i radości z naszego przyjazdu do Jekaterinburga.

Wystawa, którą przygotowałyśmy przedstawiała siostry, które posługiwały w parafii, a także nasz międzynarodowy charakter. Na mapie świata zaznaczyłyśmy wspólnoty księży, sióstr, braci i członków świeckich ZAK. Serce wypełniła radość. Pallotyńska rodzina żyje i posługuje we wszystkich zakątkach Ziemi.

Po zakończeniu świętowania parafialnego, udaliśmy się z zaproszonymi gośćmi - księża i siostry – do naszego domu, na świąteczny obiad. Rozmowy, wspomnienia, dzielenie się doświadczeniem wypełniły ten czas. Goście powrócili do swoich domów, a ks. bp Józef pozostał jeszcze z nami. Było to bardzo serdeczne spotkanie.

Siostra Prowincjalna Iwona Nadziejko i s. Ludwika Jastrzębska we wtorek 26 września powróciły do Polski. A my, dwie pallotynki w Jekaterinburgu wyruszamy w apostolską drogę, z wdzięcznością Bogu i ludziom , umocnione jubileuszowymi łaskami. 

s. Dorota Szubstarska SAC

s. Irina Cziczerowa SAC

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

19.png

INTENCJA MISYJNA

2024 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1 5 procent

dziękują za 1,5%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter