ban9.png

Jesteśmy w okresie Wielkiego Postu. Pragnę napisać dzisiaj o Larysie, naszej parafiance. Jest niezwykle piękną kobietą. Mam na myśli piękno wewnętrzne. Znam ją tyle lat więc wiem co piszę. Pracuje w księgarni. Kocha swoją pracę i w ogóle świat książek. Jeśli ktoś poszukuje jakiejś książki na prezent, to na pewno doradzi trafiając w dziesiątkę. 619Zagląda do nich, od czasu do czasu, znany hokeista Paweł Dacuk i kupuje dużo książek dla dwójki swoich dzieci. Zazwyczaj bierze wszystko co mu proponują wziąć. Otóż parę dni temu pojawił się w ich sklepie. I oczywiście wzbudził ogólne zainteresowanie, jak zwykle zresztą. Nasza Larysa zniknęła na zapleczu, żeby niczego nie doradzać, nie narzucać, a zostawić mu swobodę wyboru. Jakie było jej zdziwienie, kiedy jedna ze współpracownic przyszła i powiedziała, że on prosi ją, Larysę, aby podeszła. Cóż było robić? Musiała wyjść z ukrycia. Okazało się, że kupił 10 paczek drewnianych puzzli. Każda paczka kosztowała 4 i pół tysiąca rubli. Jest to duża suma. Chciał, aby Larysa wzięła to pod swoją opiekę, te 10 paczek, i jeżeli zdarzy się, że jakieś dziecko będzie chciało takie pudełko, a mama powie, że nie ma pieniędzy, to po prostu to dała. Zaskoczona Larysa wzięła te 10 paczek, ale musiała zgłosić to swojej kierowniczce, bo normalnie nie wolno im nic przyjmować. Kierowniczka jest bardzo nieprzychylnie nastawiona do kościoła, a Larysa nie kryje się ze swoją wiarą. Nigdy nikomu niczego nie narzuca, szanuje innych, chętnie innym pomaga. Jest bardzo lubiana i szanowana nie tylko w pracy, ale w ogóle i w naszej parafii. Nasze parafianki bardzo ją cenią za jej cichą dobroć i wewnętrzną radość, którą obdarza innych. No więc kiedy Larysa opowiedziała tę historię swojej kierowniczce, tamta była w szoku. Pół dnia powtarzała za każdym razem, kiedy zobaczyła naszą Larysę, że w tym coś musi być… Miała na myśli Boga. Piękna historia, prawda? Taki to mamy skarb wśród naszych parafian. Tych skarbów jest oczywiście więcej, ale dziś o niej mowa. A sama ma takie ciężkie życie… Jej siła w ciszy i ufności…jak mówi Izajasz. Ma w sobie tyle dobra, spokoju, ciepła…

Jest czas Wielkiego Postu. Jej postawa pokazuje, że nie musimy robić wielkich rzeczy. Uczciwie i sumiennie wypełniać swoje obowiązki, nie narzekać na swój los, uśmiechać się do innych… Oddać wszystko Jezusowi i Jemu zaufać. On zrobi resztę. "W ciszy i ufności leży wasza siła" (Iz 30,10).

Jeszcze jedną sprawą chcę się z wami podzielić. Teraz jest trudny czas dla wielu. W znacznej mierze przez pandemię. I przyszedł mi do głowy pewien pomysł! Pomyślałam, że dobro czynione wspólnie ma większą wartość niż czynione w pojedynkę. Ameryki nie odkryłam. To jest w naszym charyzmacie. Tylko sobie przypomniałam. Ustaliliśmy z ks. proboszczem, że będzie ogłaszać na niedzielnych Mszach św. zbiórkę żywności i pieniędzy dla osób w potrzebie. Jest Wielki Post, kto może i chce pomóc, a nie wie jak, to proszę bardzo, jest możliwość. Parafianie nie zawiedli. Po każdej Mszy św. była wędrówka do skrzynki w zakrystii…

A ja patrzyłam z radością na tych, którzy nieśli coś potrzebującym, na ich radość. Ten, kto obdarowuje innych sam otrzymuje wiele w zamian. A obdarowani cieszyli się, że nie zostali sami ze swoją biedą. Dobroć zawsze zostawia za sobą jakby smugę światła… I tak przeżywamy czas Wielkiego Postu u nas, na Uralu.

Serdecznie pozdrawiam. Z wdzięczną modlitwą

s. Maria Ganakowska SAC z Jekaterynburga

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

19.png

INTENCJA MISYJNA

2021 04

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

5.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter