ban8.png

513Jak co roku w naszej parafii Najświętszej Trójcy w Berezie odbył się obóz dla dzieci „wakacje z Bogiem”. Rozpoczęliśmy go 3 czerwca br. Temat tegorocznego obozu brzmiał: „Życiorysy świętych. Jak naśladować świętych w życiu codziennym”. Przeżywany wspólnie czas był pełen zabaw, radości, a co najważniejsze – pełen spotkań z Bogiem. Dzieci brały czynny udział w codziennej Mszy świętej, nabożeństwie „Koronka do Bożego Miłosierdzia”, jak również w katechezie, którą prowadziła s. Olga Rynkiewicz SAC. Każdy dzień był przeznaczony jednemu świętemu. I tak dzieci poznały historie życia św. Wincentego Pallottiego, św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Andrzeja Boboli, św. Jana Marii Vianej, św. Stanisława Kostki, św. Franciszka z Asyżu i św. O. Pio. W ciągu dnia był także zorganizowany sprawdzian wiadomości z życia świętego. Również podczas kazań celebrans pytał o patrona dnia i ważne wydarzenia z jego życia. W czasie trwania obozu rozpoczął się remont kościoła. W związku z tym w tygodniu Msza święta była odprawiana w dolnym kościele, w którym były celebrowane Eucharystie podczas budowy Kościoła.

46 uczestników obozu - w wieku od trzech do jedenastu lat - mogło zrealizować się jako twórcze osoby w zajęciach z plastyki. Po zakończeniu obozu prace wykonane przez dzieci można było nabyć w niedzielę przed kościołem za dobrowolne ofiary, które będą przeznaczone na działalność rekreacyjną dla najmłodszych.

Tegoroczny odpoczynek udał się wyśmienicie, gdyż wszystkim towarzyszyły: dobry humor, zdrowie i apetyt.

 

513 1Od 8 do 18 lipca br. odbył się obóz w Miedwiediczach dla młodzieży z parafii Najświętszej Trójcy (Bereza) i z parafii Królowej Wszechświata (Żłobin), w którym wzięło udział 31 uczestników, 22 z Berezy i 9 ze Żłobina. Przewodnią myślą obozu było hasło ZACHOWAĆ UFNOŚĆ PANU BOGU. W obozie brali udział młodzi od 13 do 18 roku życia. To szczególny czas, gdy młodzież przeżywa różne trudności z wiarą, próbuje rozpoznać swoje powołanie. Dlatego też codziennie były konferencje o tym, jak radzić sobie w trudnych chwilach, gdzie szukać pomocy, jak wybierać dobro. Podstawą konferencji były postaci biblijne: Sara, Józef, Jonasz, Rut, Noemi, Mojżesz, Jeremiasz, Hiob, Estera.

Organizatorami obozu byli: ks. Denis Krywanosau SAC, ks. Józef Parfianowicz SAC i s. Olga Rynkiewicz SAC. W codzienny plan zajęć wchodziła Msza święta z kazaniem, konferencja, zajęcia muzyczne, zabawy sportowe, pogodny wieczór i na zakończenie dnia adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z wieczorną modlitwą.

Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali w podarunku Biblie, z których korzystali po każdej konferencji. Młodzież przedstawiała również scenki biblijne, rozwiązywała rebusy i krzyżówki o tematyce biblijnej.

W czasie obozu odwiedził nas biskup Antoni Dziemianko, ordynariusz diecezji pińskiej, przeprowadzając krótką katechezę dla młodzieży.

Jednego dnia podczas obozu odbyły się zajęcia „kurs lidera”, prowadzone przez Irenę Muzykę oraz kurs make-up dla dziewcząt, któremu przewodniczyła Eugenia Małyszewa.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

17.png

INTENCJA MISYJNA

Int 12 19

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter