ban9.png

508Od 30 czerwca do 10 lipca dzieci z Parafii św. Anny z Jekaterynburga pojechały do Sankt Petersburga na wakacje z Bogiem. Podróż trwała bardzo długo, bo aż 32 godziny. Czas mijał jednak szybko, gdyż w czasie podróży wszyscy modlili się, odgadywali zagadki, uczestniczyli w konkursach, śpiewali i dzielili się nawzajem dobrem i radością. 2 lipca dotarliśmy do celu. Czekał na nas dawny parafianin, pan Ilia - artysta malarz, który od wielu lat mieszka w Sankt Petersburgu. Pomógł nam dostać się na miejsce, a tam z radością powitał nas nasz ukochany o. Mikołaj, franciszkanin, który czekał na nas przez cały rok.

Dzieci były bardzo szczęśliwe, że znów mogły zamieszkać pod dachem franciszkańskiego klasztoru. Niektórzy chłopcy mogli nawet przebywać w klauzurze. Po zakwaterowaniu się o. Mikołaj poczęstował nas śniadaniem, które dzieciom bardzo smakowało, ponieważ na stole nie zabrakło Nutelli. Gdy już wszyscy się posilili, poszliśmy razem do studia Radia Maryja, gdzie mieliśmy audycję na żywo, modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego a następnie odpowiadaliśmy na pytania prowadzącego, p. Stanisława dotyczące kościoła w Jekaterynburgu i zaangażowania dzieci. Tego dnia wieczorem uczestniczyliśmy także we mszy św. w kościele św. Antoniego a dzieci otrzymały w czasie nabożeństwa do św. Antoniego specjalne błogosławieństwo i ucałowały Jego relikwie.

W kolejnych dniach byliśmy w Petergowie, gdzie podziwialiśmy piękny zamek wzniesiony przez cara Piotra dla jego żony, otaczające go ogrody i wspaniałe fontanny. O. Mikołaj zaprowadził nas także do Muzeum Miniatur, gdzie mogliśmy zobaczyć całą Rosję, między innymi także nasze miasto oraz całą Syberię. Zwiedziliśmy też Carskie Sioło i mogliśmy w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela brać udział w uroczystej Mszy św., wcześniej zapoznawszy się z historią tego kościoła. Spotkaliśmy się tam z 60. osobową grupą chłopców z Holandii, którzy przyjechali pomagać w dalszym remoncie kościoła.

Jeszcze tego samego dnia zwiedzaliśmy park Jekateryński i byliśmy w Muzeum Puszkina, stworzonym z dawnej szkoły, gdzie młodzi chłopcy byli przygotowywani do kierowania krajem. Dzieci dziwiły się, w jak surowych warunkach wychowywali się w XVIII i XIX wieku ich rówieśnicy.

Stałym punktem programu wakacji z Bogiem była katecheza, Msza św., różaniec, poranna i wieczorna modlitwa. Dzięki p. Ilii mieliśmy także okazję zwiedzić Ermitaż. Dla chłopców najciekawsza była zbrojownia. Widzieliśmy salę, gdzie koronowani byli rosyjscy carowie. Mogliśmy podziwiać wspaniałe obrazy i rzeźby m.in. takich mistrzów jak Leonardo da Vinci.

Ostatni dzień przeznaczyliśmy na małą pielgrzymkę po kościołach katolickich w Sankt Petersburgu. Byliśmy m.in. w kościele św. Katarzyny i w kościele seminaryjnym. Będąc w Sankt Petersburgu nie mogliśmy też nie odwiedzić Soboru Kazańskiego, gdzie dzieci pokłoniły się Matce Bożej Kazańskiej.

8 lipca dzieci ze smutkiem opuszczały klasztor OO. Franciszkanów. Do pociągu odprowadzili nas p. Ilia i Dima, a Ojcowie Franciszkanie obdarowali nas żywnością na całą drogę powrotną. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc finansową wszystkim, którzy wsparli nas swoimi ofiarami. Dzieci z rodzicami serdecznie dziękują wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tak wspaniałych wakacji.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

16.png

INTENCJA MISYJNA

Int 12 19

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

3.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter