ban1.png

502Po pięknym występie w kościele parafialnym dzieci i młodzieży z naszej szkółki sobotniej z okazji Dnia Mamy i Taty, od poniedziałku 3 czerwca 2019 r. rozpoczęliśmy wakacje, a wraz z nimi, po raz kolejny w naszym domu w Gródku Jagiellońskim, rozpoczęły się „Wakacje z Bogiem”. W tym samym czasie zaczęły się dla rodziców rekolekcje z racji przeżywanego w kościele rzymsko-katolickim na Ukrainie Roku Rodziny. Tematem naszych rekolekcyjnych dni było Orędzie Matki Bożej z Fatimy.

Spotkania z rodzicami odbywały się codziennie. Rodzice uczestniczyli w modlitwie różańcowej, nabożeństwie czerwcowym i Mszy Świętej. W czasie konferencji, która miała miejsce po Mszy świętej, s. Urszula Kłusek ukazywała dorosłym znaczenie przesłania fatimskiego, akcentując potrzebę codziennej modlitwy różańcowej i wynagradzania za grzechy by zapanował pokój na Ukrainie. Siostra w sposób jasny i zrozumiały dla wszystkich, a jednocześnie głęboki, przedstawiła prośbę Jezusa dotyczącą wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi oraz jej ogromne znaczenie dla świata. Po każdej konferencji rodzice mieli możliwość zadawania pytań i wykorzystali ten czas w pełni. Owocem tych spotkań jest deklaracja księdza proboszcza, że od tego momenty już zawsze w naszej parafii będzie odprawiane nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

Natomiast spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywały zaraz po obiedzie w domu sióstr. S. Barbara Brodowska podjęła się trudu prowadzenia całego programu „Wakacji z Bogiem”, który podobnie jak dla dorosłych dotyczył Orędzia Matki Bożej z Fatimy. Dzieci rozpoczynały każdy dzień modlitwą w naszej kaplicy. Później były spotkania tematyczne, które dla dorastającej młodzieży prowadziła s. Urszula Kłusek, a dla dzieci – s. Barbara. W ciągu tych 7 dni dzieci przeżyły sześć spotkań z Matką Bożą, podobnie jak pastuszkowie z Fatimy. Poprzez obraz i słowo Siostra starła się by dzieci bardziej poznały i pokochały Maryję oraz rozpoczęły praktykę codziennej modlitwy różańcowej i modlitwy wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. W tym czasie wszyscy oglądali bardzo ciekawy film pt. „Objawienia w Fatimie”. Pod troskliwym okiem Siostry dzieci przygotowywały pantomimę do kolejnych tajemnic różańcowych. Wspólnie modliliśmy się na różańcach, które dzieci i młodzież wykonali samodzielnie. Był też czas na śpiew i wesołe zabawy. Szczególnie podobały się wszystkim zabawy z chustą animacyjną.

Posiłki dla dzieci przygotowywała mama naszych dziewczynek. Natomiast s. Anna pełniła posługę św. Marty dla naszej wspólnoty siostrzanej oraz współpracowała z s. Urszulą w kościele w przygotowaniu nabożeństw.

Każdego dnia dzieci i młodzież wraz z siostrami i rodzicami uczestniczyła we Mszy świętej. W pierwszy piątek miesiąca była spowiedź. W święto Królowej Apostołów przeżywaliśmy Mszę św. na zakończenie roku katechetycznego. Po Mszy świętej było czuwanie przez Zesłaniem Ducha Świętego, które przygotowała i prowadziła s. Urszula. Uczestniczyli w nim rodzice oraz dzieci i młodzież. Na zakończenie modlitwy ksiądz proboszcz udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Zwieńczeniem naszych spotkań z Maryją była niedziela Zesłanie Ducha Świętego. W czasie Mszy świętej składaliśmy życzenia naszemu księdzu proboszczowi – Antoniemu. A po południu było rodzinne spotkanie na naszym podwórku. Rozpoczęliśmy je oczywiście modlitwą różańcową, w czasie której dzieci za pomocą pantomimy wprowadzały wszystkich w treść danej tajemnicy. Po modlitwie były kiełbaski smażone na grillu przez księdza proboszcza i tatę naszej czwórki dzieci oraz małe co nieco na słodko i owoce. Były też zabawy z chustą animacyjną, konkurs wiedzy o objawieniach w Fatimie dla dzieci i dorosłych. A na zakończenie dzieci otrzymały obrazki, słodycze i niespodzianki.

Bardzo dziękujemy Siostrze Urszuli i Siostrze Barbarze, że odpowiedziały na naszą prośbę i potrzeby naszej parafii. Był to bardzo dobry początek naszej siostrzanej współpracy i mamy nadzieję, że będzie kontynuowany w przyszłości.

Z modlitwą i wdzięcznością s. Danuta Jarosz.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

23.png

INTENCJA MISYJNA

Int 10 19

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

4.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter