ban3.png

474W dniach 27 – 29 grudnia 2018 r. odbyła się coroczna pielgrzymka dzieci z Diecezji Doumé – Abong Mbang do Nguelemendouka. Pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Jésus, par le baptême j’entre dans ta famille”, tzn. „Jezu, przez chrzest wchodzę do Twojej rodziny”. W pielgrzymce wzięło udział ok. 800 dzieci z całej diecezji, czasami z bardzo odległych miejsc i placówek misyjnych, nawet z buszu. Z naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Doumé w pielgrzymce wzięło udział ponad 120 dzieci i kilkunastu opiekunów. Głównym odpowiedzialnym za naszą grupę był ks. Jovanie, wikary naszej parafii i moderator dzieci i młodzieży. W pielgrzymce uczestniczyły również s. Fabiana, s.Barbara i s.Agnieszka oraz jedna z sióstr franciszkanek. Przez cały czas towarzyszył nam także ordynariusz diecezji, Ks. Biskup Jan Ozga.

Całe spotkanie odbywało się bardzo radosnej atmosferze wiary i miłości. Przez modlitwę, adorację, sakrament pokuty i pojednania dzieci mogły zbliżyć się do Jezusa. Przez konferencje i Eucharystię mogły otworzyć swoje serca na miłość Bożą i pogłębić swoją wiarę. Mogły odkryć na nowo, że przez chrzest stają się dzieckiem Boga, że chrzest wprowadza je do wielkiej Rodziny Bożej; że przez chrzest stają się nowym człowiekiem, który umie wybierać dobro, który chce być lepszym, chce dzielić się Ewangelią z innymi, chce głosić Dobrą Nowinę.

Stając się człowiekiem, który odrzuca zło, czary, magię a wybiera Jezusa i jego przykazania. Ale pielgrzymka dzieci to też śpiew, taniec i zabawa. Dlatego jak co roku siostry michalitki ze świeckim współpracownikami przygotowały loterię fantową. Każdy los był wygrany, więc nikt nie odszedł smutny. Największym powodzeniem cieszyły się piłki ale również inne zabawki i przybory szkolne. Wieczorem przedostatniego dnia w programie był różaniec przy grocie Matki Bożej. Wszystkie dzieci w procesji ze świecami przeszły do groty, gdzie wspólnie odmówiliśmy różaniec. Potem udaliśmy się do kościoła, gdzie odbył się koncert pieśni religijnych przygotowanych przez dzieci z każdego dekanatu. Kameruńczycy kochają śpiew, któremu zawsze towarzyszy taniec, więc pomimo późnej pory każdy wytrwał do końca. Ostatniego dnia wszyscy uczestniczyli we wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. Biskup. Kazanie, które wygłosił było podsumowaniem całego spotkania. Po Mszy świętej wszystkie dzieci zjadły obiad i zaczęło się sprzątanie i pakowanie do powrotu. Każdy wracał tym, czym mógł. Jedni autokarami, inni ciężarówką, jeszcze inni na pace samochodu, a pozostali… pieszo. Ale z radością i wiarą, że każdy jest dzieckiem Bożym, należy do Jezusa i Jego rodziny oraz z postanowieniem, że chcę być dobrym.

 S. Agnieszka Dąbrowska

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

konto adopcyjne s. Teresa:

98 1240 6218 1111 0000 4611 6835 

konto adopcyjne s. Małgorzata: 

84 1240 1082 1111 0010 3893 6415 

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

14.png

INTENCJA MISYJNA

Int 03 19

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

5.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter