ban4.png

DSC 0058

nowy rok

Nocą z 31 grudnia 2014 r. na 1 stycznia 2015r. wśród fajerwerków czuwałyśmy przy s. Judycie Bilickiej, która dała piękne świadectwo przechodzenia na drugą stronę życia. Wzruszające były wypowiedziane przez nią słowa: „to już chyba ta chwila”- mówiła wówczas o umieraniu. Nie miała sił by śpiewać, ale chciała słuchać naszych treli – więc nocą śpiewałyśmy jej ulubione pieśni a wśród nich kolędy. Psalmy brewiarzowe i modlitwa różańcowa towarzyszyła nam całą noc. Stawiałam sobie pytanie jak ulżyć w tym cierpieniu? Odpowiedź była prosta - być, modlić się i podać morfinę - to były lekarstwa na tamten czas. Stwierdzam, że bezradność ludzka w takich momentach jest bardzo trudna. I tak mijały godziny. W nocy z 1 na 2 stycznia Bóg powołał naszą Siostrę do Siebie. W wieku 52 lat, pożegnała ten świat. Zostawiła misje, na których spędziła 12 lat i wszystko co było jej drogie. Wiele o jej pracy misyjnej możemy dowiedzieć się z książki, którą zatytułowała La vie est belle… i ja też .

Czytaj więcej: Duch zmarłych przetrwa w pamięci żyjących

Jesteśmy wdzieczne, za każdy 1% przeznaczony na rzecz misji.1rodzina
Wielu osobom mogłyśmy podziękować osobiście, ale wielu wśród was jest anonimowych, wiedzcie, że za WAS dziękujemy Bogu, a wam ślemy słowo - Bóg zapłać.

Kochani Dobrodzieje, dzięki wam misje się rozwijają, a dzieci, młodzież, rodziny, są obdarowani potrzebnymi darami.

kalkulatory

Czytaj więcej: WDZIĘCZNOŚĆ  ZA 2015 ROK

IMG 3144P1060002Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu
(Mt 2,13)

Drodzy Dobrodzieje Misyjni
Rocznica Wcielenia Syna Bożego, którą przeżywamy nie zna granic ani odległości. Ta bliskość Boga i Człowieka łamie się darem chleba ludzkiego, ojczyźnianego i misyjnego. Jestem przekonana, że każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle kochające serce, że może przyjąć Nowo Narodzoną Miłość, a do tego wystarczy wiara i nadzieja, a miłość stanie się naszym udziałem. I wtedy wspólnie
w świątecznej atmosferze będziemy przeżywać pamiątkę przyjścia Boga na świat, będziemy wpatrywać się w Józefa, Maryję i Dzieciątko Jezus.
Uroczystość Bożego Narodzenia, a nie „święto choinki” jak słyszymy dziś w mediach, pomaga nam zrozumieć głęboki sens powszechnej misji Kościoła, jaką jest zbawienie wszystkich ludzi. Uświadamia nam również odpowiedzialność za misyjne dzieło Kościoła
i wspomaganie tych, którzy niosą orędzie Chrystusa aż po krańce świata. Dlatego też pragnę podziękować Wam za modlitwę, ofiarowanie cierpień, Adopcję Serc i Adopcję Misjonarzy oraz ofiary materialne, za 1% od podatku wspierające dzieła naszych misjonarek.

Czytaj więcej: Bóg się rodzi

1718
Wydawałoby się, że 95 lat życia, to tak dużo, i można tak powiedzieć - ale czy tak samo powie córka, która żegna swoją mamę? Dziś z Siostrami z Centrum Misyjnego uczestniczyłyśmy w uroczystości pogrzebowej śp. Marii Browarczyk. W malowniczych Kaszubach w aureoli promieni słonecznych Bóg przyjął mamę s. Agaty Browarczyk do siebie, w to mocno wierzymy. Misją s. Agaty jest praca w dalekiej Rosji, cieszymy się, że mimo tak dalekiej odległości udało się siostrze pożegnać swoją kochaną MAMĘ. Polecamy tym wszystkim, którzy wchodzą na nasza stronę s. Agatę i Jej rodzinę. A dla mamy prośmy o chwałę nieba.

10

Gdyby przygotować ankietę związaną z adwentem i zapytać o skojarzenia związane z tym czasem, to pośród odpowiedzi z pewnością znalazłyby się także „ dobre postanowienia”. Zwykle podejmujemy je po to, by stać się lepszymi, by się nawrócić, by uczynić skuteczniejszą naszą pracę nad sobą.... Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że mogą one także służyć innym. W jaki sposób? Poprzez ofiarowanie ich w czyjejś intencji, w celu uproszenia jakiejś łaski.
Tę właśnie drogę przeżywania adwentu wybrało kilkoro uczniów klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Warszawie, podejmując decyzję o tym, że swoje adwentowe postanowienia ofiarują za misjonarzy. Oczywiście każdy z nich ma na uwadze konkretną osobę, którą chce otoczyć opieką. Mali pomocnicy misyjni napisali przepiękny list do misjonarzy afrykańskich, w którym dziękują im „za niezwykłą, ogromną pracę, a także za poświęcenie i głoszenie Dobrej Nowiny w dalekich krajach” oraz zapewniają: „My w ojczyźnie będziemy zawsze się za Was modlić, abyście byli wytrwali w Waszych trudnościach. A także, byście cierpliwie i mężnie mogli znosić samotność, zmęczenie w Waszych życiowych misjach”.
Ufamy, że Pan Bóg przyjmie ofiarę tych małych, pięknych i gorących serc i będzie błogosławił misjonarzom, którym dzieci postanowiły przyjść z pomocą. Być może ich inicjatywa stanie się inspiracją dla poszukiwaczy sposobów niesienia pomocy misjom.
                                                                                                                                         s. Joanna, katechetka

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

13.png

INTENCJA MISYJNA

2024 02

Siostry Pallotynki w Afryce

1 5 procent

dziękują za 1,5%

3.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter