ban5.png

Któż jak BógTrwać u stóp Boga, to dar i łaska - mając przed sobą figurę świętego Michała Archanioła z groty Objawień na Gargano. Bóg pozwolił nam uczestniczyć w spotkaniu, z tym świętym na Zaciszu we wspólnocie siostrzanej. Z czym siostry z Centrum Misyjnego mogły stanąć przed świętym Michałem? Powierzałyśmy sprawy Kościoła, świata, a nade wszystko misji. Ja osobiście wołałam pomóż mi św. Michale. Długo wołałam, aż ujrzałam napis na tej figurze POMÓŻ MI ŚWIĘTY MICHALE.Czułam jak pokój wchodzi w moje serce a owocem tego pokoju był kolejny dzień, w którym przyszła pomoc. BÓG NIE ZOSTAWIA TYCH, KTÓRZY GO WOŁAJĄ. Prosiłam z wiarą. Wiedziałam, że On mnie nie zostawi. Dziś mogę powiedzieć dziękuję święty Michale. Była to niezwykła noc, w której myślałam o … ale i o tych wszystkich, którzy dobro czynią dla misji. Panie od bobinowych koszyczków by nie straciły zapału a mama od czapek by jak najdłużej mogła je dziergać.
Niech nawiedzenie św. Michała Archanioła w znaku tej figury, skutkuje nade wszystko skutkiem mojej wiary i pobożności .

S.MD

bomW pewną lipcową niedzielę słuchałam zaprzyjaźnionych sióstr pallotynek, gdy opowiadały o misjach. Jeden Kościół Powszechny, na całym świecie ten sam Bóg i ludzie, których nam dał. Od kilku miesięcy jesteśmy rodzicami adopcyjnymi syna Abla. Modlimy się za niego, wspieramy finansowo, ale spotkanie z siostrami – rozmowy, ich świadectwo – obudziło w nas nowe pragnienia. „Sempre piu” – można więcej!…

Czytaj więcej: Bobinkowe koszyki - dzieło miłosierdzia

Czapki dla misji - to pomysł na wykorzystanie cennego czasu jednej z naszych mam, która liczy ponad 80 lat.Janina czapk Pani Janina wiele czasu poświęca modlitwie za misje, ale stwierdziła, że to nie wszystko - przecież może zrobić coś więcej dla misji. Od kilku lat dzierga na drutach czapki dla małych Afrykańczyków, którzy - okazuje się - również marzną. Natomiast dla ludzi ze Wschodu, poza czapkami, robi na drutach także szaliki. Paczki, które wysyła pani Janina, są radością nie tylko sióstr, ale także obdarowanych nimi ludzi. Dobrodziejka misyjna wraz z Bogiem, który dał jej życie i czas, wykorzystuje każdą cenną chwilę, by „stworzyć” kolejne ręczne arcydzieło. Niesamowita jest jej wytrwałość w tym, co robi dla drugiego człowieka. Kiedy zapytamy, ile to już czapek czy szalików wykonała, usłyszymy: „Już ich nie liczę, ale wysłałam ponad 4 tysiące czapek”.

Czytaj więcej: Jak wykorzystuje czas starsza pani?

szkoła

19 października 2015 roku naszą szkołę w Bobolicach odwiedziła siostra zakonna z Centrum Misyjnego Sióstr Pallotynek w Warszawie. Siostra Teresa pracowała w bobolickim Domu Pomocy Społecznej, po kilku latach została przeniesiona do Warszawy, aby tam zająć się misjami. Pośród charyzmatu, zadaniem Zgromadzenia jest praca misyjna, czyli krzewienie wiary chrześcijańskiej tam, gdzie jej jeszcze lub już nie ma. Siostry na misjach służą pomocą innym.
Siostra Teresa w swojej prezentacji multimedialnej pokazała życie w Afryce, szczególnie w Kamerunie.
Na zdjęciach zostały pokazane ciężkie warunki życia codziennego, ubóstwo i walka z głodem, z którym walczą przebywający tam mieszkańcy i misjonarze.

Czytaj więcej: O misjach w szkole

IMG 2991IMG 2970Jest to dzień, w którym prawie każdy idzie na cmentarz, by tam w szczególny sposób wspomnieć wszystkich bliskich zmarłych. Dziś chcemy przywołać pamięć naszych zmarłych dobrodziejów misyjnych, a jest ich bardzo wielu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. 

Święci Pańscy - módlcie się za nami.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

6.png

INTENCJA MISYJNA

2021 12

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter