ban5.png

KamerunKrólowo nieba, wesel się, alleluja!
Bo ten, któregoś nosiła, alleluja!
Zmartwychwstał, jak powiedział, alleluja!
Módl się za nami do Boga, alleluja!
W: Raduj się i wesel, Panno Maryjo, alleluja!
O: Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja!
Módlmy się: Boże, Ty przez zmartwychwstanie Twojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, przywróciłeś radość światu, spraw, abyśmy przez Jego Matkę, Dziewicę Maryję, osiągnęli szczęście życia wiecznego.
Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności z Duchem Świętym, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

ZmartwychwstałyBłogosławionych Świat Wielkanocnych

przenikniętych obecnością Zmartwychwstałego Jezusa,

niech Jego moc i światło napełnia Wasze serca.

Drodzy Przyjaciele misji.
Wszystkim Wam, przesyłamy serdeczne pozdrowienia. W tym uprzywilejowanym czasie Wielkiego Tygodnia, który zaczynamy celebrować, jesteśmy wezwani do kontemplowania, cierpiącego Oblicza Jezusa. Wkrótce będzie ono przemienione poprzez chwalebne Zmartwychwstanie.

Św.Wincenty Pallotti wskazuje modlitwę i cierpienie, jako bardzo skuteczny sposób ożywiania wiary i rozpalania miłości: „Zarówno zdrowi, jak i chorzy mogą współdziałać przynajmniej modlitwą w intencji ożywiania wśród katolików wiary i rozpalania miłości oraz rozszerzania ich po całym świecie; bardzo skutecznie mogą to robić chorzy oraz cierpiący, ofiarując w tym celu swe cierpienia”. W. Pallotti, Wybór pism t. II, s. 58.

„Miłość wszystko przemienia " przypomina nam papież Franciszek.
Bądźcie zawsze gotowi, by opowiadać innym o miłości Chrystusa zmartwychwstałego, dzielić się doświadczeniem Bożego miłosierdzia.

 

wieczerza

Wielki Czwartek

„W cz
asie mszy św. ujrzałam Pana, który mi opowiedział: Połóż swą głowę na piersi mojej i od

IMG 0202

pocznij. Przytul mnie do Serca swego i powiedział: Dam ci cząstkę męki mojej, ale nie lękaj się, ale bądź mężną, nie szukaj ulgi, ale przyjmuj wszystko z poddaniem się woli mojej”.

„Dzienniczek” s. Faustyny 1053

ukrzyzowanieWielki Piątek
Hostio moja, tyś jest mi ochłodą dla udręczonego serca mojego.… O godzinie trzeciej modliłam się krzyżem za świat cały. Jezus już kończył swe śmiertelne życie, słyszałam Jego siedem słów, potem spojrzał się na mnie i rzekł: Umiłowana córko moja, tys jest mi ochłodą wśród strasznych mąk”.
„Dzienniczek” s. Faustyny 1056.1058

 

procesjaREZUREKCJA
W czasie rezurekcji ujrzałam Pana w piękności i blasku, i rzekł do mnie: Córko moja, pokój tobie – pobłogosławił i znikł, a duszę moją napełniło wesele i radość nieopisana. Umocniło się serce moje do walki i cierpień.
„Dzienniczek” s. Faustyny 1067

N PNiedziela Palmowa Rozpoczynająca Wielki Tydzień - Niedziela Palmowa jest dniem, w którym do kościoła przychodzą rzesze wiernych. Każdy obowiązkowo przychodzi z palmą. Jest ona najczęściej zrobiona z liści palmy.
Palmy w tym klimacie są rośliną bardzo popularną, dlatego przygotowują je i sprzedają najczęściej ubodzy. Palma niejednokrotnie przerasta tego, kto ją niesie. Niedziela Palmowa, w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Niedzielę gałęzi”, dlatego też „palmy” święcone w tym są z prawdziwej palmy.

 

WoronowoParafia z której pochodzę gromadzi się w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Tutaj się wychowałam i tutaj obecnie pracuję. Jest to więc zadanie życiowe.
Jednym z moich obecnych zadań apostolskich jest prowadzenie stołówki dla dzieci z ubogich rodzin. Od wtorku do piątku przychodzą one na obiad w liczbie około trzydziestu, w wieku od pierwszej do dziewiątej klasy. Świetlica dla dzieci w Woronowie ma już swoją długą historię. Wiele z uczęszczających do niej niegdyś dzieci to dzisiaj dorosłe osoby. Przygotowywanie posiłków dla dzieci, które potem jedzą z ogromnym apetytem, przynosi wiele radości oraz satysfakcji. Niekiedy przygotowanie posiłków przysparza trochę trudności, bowiem potrzebne są czasem duże ilości jedzenia. Jednak z czasem nabiera się wprawy.
W związku z Rokiem Miłosierdzia pomyślałam też o tych dzieciach, które katechizuję. Raz w tygodniu dojeżdżam do Poleckiszek. Katechizujemy tam dzieci uczęszczające do tamtejszej szkoły. Pochodzą one z siedmiu okolicznych wiosek. Jak to na wsi, przy kołchozie, większość rodziców to ludzie prości, ciężko pracujący fizycznie. Ze względu na rytm pracy często nie są w stanie dopilnować swoich dzieci. Kiedy w tym roku zaczęła się zima, część dzieci nie miała czapek i rękawic. Wtedy z pomocą przyszli nasi dobrzy parafianie i przez kilka wieczorów „wyprodukowali” sporą ilość ciepłych rzeczy dla dzieci. Przy rozdawaniu było wiele radości. Bywa również tak, że nikt w domu nie nauczy dzieci modlitwy. Znają zatem tyle, ile zdążymy je nauczyć na lekcji religii; dobrze, że klasy liczą do dwunastu osób.
Łaski płynące od Jezusa Miłosiernego w Woronowie i woronowskiej parafii (oddalonej tylko 70 km od Wilna, gdzie powstał obraz) są widoczne na każdym kroku. Nasz kościół wciąż jest pełen wiernych. Nie brakuje w nim także dzieci. Troszkę trudniej jest z młodzieżą ale trwamy z ufnością, że jeśli my „ nieużyteczni słudzy” (księża i siostry) będziemy pracować na Jego nieskończoną chwałę, to Jezus o wszystko się zatroszczy.
Codziennie modlimy się o nowe powołania. Jak do tej pory z parafii pochodzą trzy siostry pallotynki, siedmiu księży i czterech kleryków. Ich powołania i obecność jest również odpowiedzią Bożego Miłosierdzia.
s. Natalia Dremo SAC

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

11.png

INTENCJA MISYJNA

2021 12

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

3.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter