ban6.png

szkolaszkola2

„Dobroć jest czymś prostym. Być zawsze dla innych, nigdy nie szukać siebie”.

Są to słowa, które zostały mi podarowane, ale śmiem twierdzić, że jest to motto dzieci ze szkoły im. Jana Pawła II w Żarnowie.
5 października br. razem z s. Teresą miałyśmy okazję gościć w Szkole Podstawowej, w Żarnowie, gdzie podzieliłyśmy się naszą pracą na rzecz misji, oraz pracą naszych sióstr misjonarek w Kamerunie. Dzieci w zadumie i skupieniu spoglądały na obrazy, które miały na slajdach i słuchały historii o życiu dzieci, rodzin w Kamerunie. Tylko życzyć sobie takich słuchaczy. Nas natomiast zauroczyła rodzinna atmosfera w szkole, radość dzieci i Grona Pedagogicznego oraz wspólna modlitwa różańcowa. Dzieci razem z nauczycielami na jednej z przerw zebrali się w „Sali na Górze”, by się modlić na różańcu. Jest to modlitwa, która ich łączy każdego dnia, nie tylko w październiku, ale przez cały rok. Boże spraw, by każdy mógł znaleźć w ciągu dnia taką chwilę, by spotkać się z Tobą. Za ten piękny przykład niech Bóg Wam błogosławi.
s. Mieczysława

JEZUS MIŁOSIERNY BŁOGOSŁAWI WSPÓLNOCIE SIÓSTR PALLOTYNEK,
KTÓRE DOCZEKAŁY SIĘ TUBYLCZYCH POWOŁAŃ W KAMERUNIE

slubyWzgórze Mvolyé usytuowane w centrum Kamerunu – to tutaj w roku 1901 dotarła grupa misjonarzy: pallotynów i pallotynek z księdzem biskupem Henrykiem Vieterem na czele, aby przynieść Dobrą Nowinę mieszkańcom regionu zamieszkałego przez plemię Beti. To także tutaj – w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego wybudowanym przez pionierów ewangelizacji – w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasze dwie pierwsze siostry Kamerunki: s. Ghislaine Koagne Ndeyo Makui i s. Stéphanie Boueda Lonfo złożyły na ręce przełożonej generalnej s. Izabeli Świerad pierwsze śluby zakonne. W tym święcie uczestniczyła również przełożona prowincjalna – s. Mirosława Włodarczyk.
Głównym celebransem Mszy świętej był ksiądz arcybiskup Yaoundé, Jean Mbarga, który poruszył serca wiernych swoją homilią, zaznaczając, że uczestniczy w tym wydarzeniu ze względu na pamięć historyczną o pierwszych misjonarzach i misjonarkach z rodziny pallotyńskiej. Nawiązując do Ewangelii dnia; zaznaczył, że tak jak kuzynka Maryi, Elżbieta, długo czekała na potomstwo, tak i siostry pallotynki czekały sto dwadzieścia cztery lata na pierwsze rodzime powołania. Wyraził przy tym wielką wdzięczność pallotynom i pallotynkom za dzieło pierwszej ewangelizacji.

Czytaj więcej: Konsekracja zakonna pierwszych sióstr w Kamerunie

Wraz z wychowawczynią, s. Weroniką Sakowską, miałyśmy okazję wyjść z domu formacyjnego w Nkol-Avolo, znajdującego się na terenie Archidiecezji Yaoundé, by wraz z trzema noiwcjuszkami ich mistrzynią - s. Anną Kot, doświadczyć cudownej pielgrzymki na terenie diecezji Doume.
Pielgrzymka w roku 2015 z młodymi katolikami diecezji Doume - jakie cudowne doświadczenie w diecezji tego słonecznego poniedziałkowego poranka, 23 lutego 2015r., kiedy to młodzi ludzie katolickiego wyznania rośli w liczbę, by wyznać swą wiarę poprzez marsz z Jezusem. Do każdej z mijanych wiosek triumfalnie wkraczaliśmy z Jezusem ukrzyżowanym, niesionym przez czterech mężczyzn. Co sprawiło, że tak wielki tłum kroczył za Nim z okrzykami radości, śpiewem i tańcem, oddającymi chwałę Bogu?

Czytaj więcej: Triumfalne wejście Jezusa z młodzieżą diecezji Doume

11Czy nie boisz się? - jest to najczęściej zadawane mi pytanie kiedy ktoś dowiaduje się, że jadę na misje. I śmiało odpowiadam: Nie, nie boję się. Kiedy głębiej zastanowię się nad moją odpowiedzią dostrzegam dwie przyczyny takiej odpowiedzi. Po pierwsze tak naprawdę nie wiem co mnie tam spotka, mam w wyobraźni pustą kartkę, więc nie wiem za bardzo czego mogłabym się obawiać. Po drugie nie ja wymyśliłam sobie ten wyjazd. Mam głębokie przekonanie, że Pan Bóg mnie do tego zaprasza, to Jego misja, dzieło Ducha Świętego, więc niech się Pan Bóg martwi. Nawet zadaje sobie pytanie czemu ja? Bo jakiś nadzwyczajnych zdolności w sobie nie rozpoznaję, ani językiem nie władam perfekcyjnie, ani magistra z sobą nie wiozę tylko licencjat. I jakoś te moje braki  paradoksalnie u Pana Boga są wartością, gdyż jestem zdana całkowicie na Niego, na Jego łaskę, na to co usłyszę od Niego. Najcenniejszy walor jaki zawiozę  to moja wiara w Jezusa Chrystusa umęczonego i zmartwychwstałego - i okazało się, że Bogu to wystarczy, wszystkie inne umiejętności to tylko piękny dodatek, który wszakże otrzymałam od Niego.

Czytaj więcej: Krótka refleksja przed wyjazdem do RPA.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

10.png

INTENCJA MISYJNA

2021 03

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

4.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter