ban9.png

Misje to nie prozelityzm, ale dzielenie się naszą miłością do Chrystusa, człowieka i Ewangelii. Papież Franciszek pisze o tym orędziu na 89. Światowy Dzień Misyjny. Obchodzony on jest w Kościele 19 października, a ustanowił go w 1926 r. Pius XI. W przesłaniu opublikowanym w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, które naznacza początek misyjnego Kościoła, Ojciec Święty wskazuje na potrzebę większego zaangażowania ludzi świeckich w misyjne dzieło, a osoby konsekrowane wzywa do odważniejszego pójścia na misyjne peryferie, wszędzie tam gdzie Ewangelia wciąż jeszcze nie dotarła.

Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2015 r.

Drodzy Bracia i Siostry!
Światowy Dzień Misyjny 2015 r. obchodzony jest w kontekście Roku Życia Konsekrowanego i z niego czerpie inspirację do modlitwy i refleksji. Jeśli bowiem każdy ochrzczony jest powołany do dawania świadectwa o Panu Jezusie przez głoszenie wiary otrzymanej w darze, odnosi się to w sposób szczególny do osoby konsekrowanej, ponieważ życie konsekrowane i misja są ze sobą silnie powiązane. Naśladowanie Jezusa, w wyniku którego zrodziło się życie konsekrowane w Kościele, jest odpowiedzią na wezwanie, by wziąć krzyż i iść za Nim, brać przykład z Jego oddania Ojcu i Jego gestów posługi i miłości, stracić życie, by je odzyskać. A zważywszy na fakt, że cała egzystencja Chrystusa ma charakter misyjny, mężczyźni i kobiety, którzy naśladują Go bardziej z bliska, w pełni przyjmują ten właśnie charakter.

Czytaj więcej: Orędzie na światowy Dzień Misyjny

Warszawa, październik 2015r.
Drodzy Przyjaciele Misji
Miesiąc październik jest miesiącem Maryjnym, chcemy sobie przypomnieć jak w swoich objawieniach Maryja ciągle prosi nas o modlitwę różańcową za świat, o pokój na nim i w nas samych oraz o miłość braterską w naszych rodzinach. Październik poświęcony jest też misjom katolickim na świecie, tyle jest jeszcze ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie Chrystusie. My chrześcijanie mamy obowiązek zanieść Go do tych ludów. Możemy to uczynić przez naszą modlitwę i cierpienie za misje. Będzie to z naszej strony wielki wkład w Dzieło Misyjne Kościoła.
Światowy Dzień Misyjny, który będziemy przeżywać w tym roku 19 października i po nim w Polsce Tydzień Misyjny, któremu będzie towarzyszyć hasło: Z Ewangelią wśród narodów. Obecnie 40 % krajów na świecie, to są wciąż terytoria misyjne. Niedziela Misyjna jest okazją do dzielenia się z biedniejszymi ode mnie, nie nadmiarem, czy tym, co mi zbywa, lecz tym, co mam, czego też potrzebuję.

Czytaj więcej: List do Przyjaciół Misji

szkolaszkola2

„Dobroć jest czymś prostym. Być zawsze dla innych, nigdy nie szukać siebie”.

Są to słowa, które zostały mi podarowane, ale śmiem twierdzić, że jest to motto dzieci ze szkoły im. Jana Pawła II w Żarnowie.
5 października br. razem z s. Teresą miałyśmy okazję gościć w Szkole Podstawowej, w Żarnowie, gdzie podzieliłyśmy się naszą pracą na rzecz misji, oraz pracą naszych sióstr misjonarek w Kamerunie. Dzieci w zadumie i skupieniu spoglądały na obrazy, które miały na slajdach i słuchały historii o życiu dzieci, rodzin w Kamerunie. Tylko życzyć sobie takich słuchaczy. Nas natomiast zauroczyła rodzinna atmosfera w szkole, radość dzieci i Grona Pedagogicznego oraz wspólna modlitwa różańcowa. Dzieci razem z nauczycielami na jednej z przerw zebrali się w „Sali na Górze”, by się modlić na różańcu. Jest to modlitwa, która ich łączy każdego dnia, nie tylko w październiku, ale przez cały rok. Boże spraw, by każdy mógł znaleźć w ciągu dnia taką chwilę, by spotkać się z Tobą. Za ten piękny przykład niech Bóg Wam błogosławi.
s. Mieczysława

JEZUS MIŁOSIERNY BŁOGOSŁAWI WSPÓLNOCIE SIÓSTR PALLOTYNEK,
KTÓRE DOCZEKAŁY SIĘ TUBYLCZYCH POWOŁAŃ W KAMERUNIE

slubyWzgórze Mvolyé usytuowane w centrum Kamerunu – to tutaj w roku 1901 dotarła grupa misjonarzy: pallotynów i pallotynek z księdzem biskupem Henrykiem Vieterem na czele, aby przynieść Dobrą Nowinę mieszkańcom regionu zamieszkałego przez plemię Beti. To także tutaj – w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego wybudowanym przez pionierów ewangelizacji – w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasze dwie pierwsze siostry Kamerunki: s. Ghislaine Koagne Ndeyo Makui i s. Stéphanie Boueda Lonfo złożyły na ręce przełożonej generalnej s. Izabeli Świerad pierwsze śluby zakonne. W tym święcie uczestniczyła również przełożona prowincjalna – s. Mirosława Włodarczyk.
Głównym celebransem Mszy świętej był ksiądz arcybiskup Yaoundé, Jean Mbarga, który poruszył serca wiernych swoją homilią, zaznaczając, że uczestniczy w tym wydarzeniu ze względu na pamięć historyczną o pierwszych misjonarzach i misjonarkach z rodziny pallotyńskiej. Nawiązując do Ewangelii dnia; zaznaczył, że tak jak kuzynka Maryi, Elżbieta, długo czekała na potomstwo, tak i siostry pallotynki czekały sto dwadzieścia cztery lata na pierwsze rodzime powołania. Wyraził przy tym wielką wdzięczność pallotynom i pallotynkom za dzieło pierwszej ewangelizacji.

Czytaj więcej: Konsekracja zakonna pierwszych sióstr w Kamerunie

Wraz z wychowawczynią, s. Weroniką Sakowską, miałyśmy okazję wyjść z domu formacyjnego w Nkol-Avolo, znajdującego się na terenie Archidiecezji Yaoundé, by wraz z trzema noiwcjuszkami ich mistrzynią - s. Anną Kot, doświadczyć cudownej pielgrzymki na terenie diecezji Doume.
Pielgrzymka w roku 2015 z młodymi katolikami diecezji Doume - jakie cudowne doświadczenie w diecezji tego słonecznego poniedziałkowego poranka, 23 lutego 2015r., kiedy to młodzi ludzie katolickiego wyznania rośli w liczbę, by wyznać swą wiarę poprzez marsz z Jezusem. Do każdej z mijanych wiosek triumfalnie wkraczaliśmy z Jezusem ukrzyżowanym, niesionym przez czterech mężczyzn. Co sprawiło, że tak wielki tłum kroczył za Nim z okrzykami radości, śpiewem i tańcem, oddającymi chwałę Bogu?

Czytaj więcej: Triumfalne wejście Jezusa z młodzieżą diecezji Doume

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

9.png

INTENCJA MISYJNA

2021 01

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

3.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter