ban2.png

AIDG

Pozdrawiamy bardzo serdecznie z upalnego Nkol-Avolo, gdzie od początku listopada mamy porę suchą. Zwłaszcza popołudnia są niemiłosiernie gorące, a temperatura na zewnątrz jeszcze o godzinie siedemnastej waha się w granicach 40-50°C. Pomimo tak wysokiej temperatury życie toczy się zwyczajnym rytmem, pośród radości i trosk każdego dnia.
Jednym z ostatnich radosnych wydarzeń w naszej parafii Nkol-Avolo był jubileusz 50-lecia istnienia parafialnego chóru świętej Cecylii, który ubogaca liturgię żywym i dynamicznym zaangażowaniem. Najpiękniejsze jest to, że do dziś aktywnymi członkami chóru są ci, którzy pamiętają jego początki. Ponieważ świętowanie stanowi istotny rys Kameruńczyków, jubileusz taki nie mógł przejść bez echa. W wigilię uroczystości Chrystusa Króla w godzinach wieczornych odbył się w naszym kościele koncert przygotowany na tę okoliczność przez kilka chórów przybyłych z kaplic dojazdowych tworzących naszą parafię. Zaś w samą niedzielę podczas Mszy świętej rozbrzmiewały przepiękne śpiewy, którym wtórowały dźwięki nowych balafonów. Pięćdziesięciu chórzystów zaprezentowało się w nowych odświętnych strojach, na których nie mogło zabraknąć emblematów ich świętej patronki.

Czytaj więcej: Jubileusz 50 - lecia

15W dniach od 5 do 6 grudnia na Jasnej Górze odbyła się sesja misjologiczna i czuwanie Papieskiej Uni Misyjnej. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: Wierni synowie Maryi – misjonarze męczennicy z Pariacoto.

czestochowa Godziny nocnego czuwania w intencji misji przeżywaliśmy w jedności z uczestnikami zgromadzonymi w Peru na uroczystościach beatyfikacyjnych polskich franciszkanów – o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Nasza wspólna modlitwa, była również przygotowaniem do obchodów Roku Miłosierdzia. Trwanie u stóp Matki Bożej, to czas trwania z misjonarzami, którzy oddali życie za wiarę, to czas przywoływania tych, którzy na misjach trwają ale i tych którzy te misje wspierają. W czasie Eucharystii o 24.00 bp. Jan Kopiec, ordynariusz gliwicki zachęcił wszystkich do tego, by ożywiali w sobie to co łączy ich z Chrystusem. Akt zawierzenia Matce Bożej był uwieńczeniem tego pięknego spotkania z Matką i Jej Synem.
s. MD

 

„ ACH BOŻE MÓJ ! Z UWAGI NA TO KIM JESTEM JA. A KIM TY JESTEŚ. CZUJĘ SIĘ ZMUSZONY MÓWIĆ; «ODEJDŹ ODE MNIE, PANIE, BOM JEST CZŁOWIEK GRZESZNY!» A W TEJ SAMEJ CHWILI MUSZĘ CIĘ PROSIĆ: «PRZYJDŹ PANIE, NIE ZWLEKAJ»
Św. Wincenty Pallotti, Wybór Pism III, 322
W dniach 28-29 listopada 2015 r. w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie odbyło się XVI sympozjum Instytutu Pallottiego. Tegoroczne jesienne sympozjum nosiło tytuł: MISTYCZNA DROGA PALLOTTIEGO (cz. I)
Nie sposób było pominąć to spotkanie, na które się czekało tak długo. Na sympozjum udałyśmy się całą wspólnotą z Centrum Misyjnego, by dotknąć drogi doskonałości naszego Założyciela oraz by w klimacie mistyki wejść w piękny czas adwentu.

Na tej drodze zakwitła róża dla misjonarza.adwent

Czytaj więcej: W listopadzie zakwitła Róża dla misjonarza

1Widok białego Afrykańczyka, także w Kamerunie robi wrażenie. Albinizm jest genetyczną anomalią pigmentacji, która prowadzi do braku barwnika lub występowania go w niewielkich ilościach w oczach, skórze i włosach. Muszą bardzo chronić oczy i ciało przed promieniami słonecznymi, gdyż w kontakcie ze słońcem na ciele tworzą się rany. Ale jak go unikać, kiedy jest go tak wiele. W Tanzanii ci ludzie żyją w ciągłym zagrożeniu, że może ktoś z sąsiadów, rodziny albo mieszkańców napadnie na nich i odrąbie im rękę, bo wierzy, że z ich części ciała można produkować amulety. W Kamerunie siostry spotykają bardzo albinosów i twierdzą, że ich los w dużej mierze zależy od rodziny. Pracują z nimi i szkole i w przedszkolu.

2

Któż jak BógTrwać u stóp Boga, to dar i łaska - mając przed sobą figurę świętego Michała Archanioła z groty Objawień na Gargano. Bóg pozwolił nam uczestniczyć w spotkaniu, z tym świętym na Zaciszu we wspólnocie siostrzanej. Z czym siostry z Centrum Misyjnego mogły stanąć przed świętym Michałem? Powierzałyśmy sprawy Kościoła, świata, a nade wszystko misji. Ja osobiście wołałam pomóż mi św. Michale. Długo wołałam, aż ujrzałam napis na tej figurze POMÓŻ MI ŚWIĘTY MICHALE.Czułam jak pokój wchodzi w moje serce a owocem tego pokoju był kolejny dzień, w którym przyszła pomoc. BÓG NIE ZOSTAWIA TYCH, KTÓRZY GO WOŁAJĄ. Prosiłam z wiarą. Wiedziałam, że On mnie nie zostawi. Dziś mogę powiedzieć dziękuję święty Michale. Była to niezwykła noc, w której myślałam o … ale i o tych wszystkich, którzy dobro czynią dla misji. Panie od bobinowych koszyczków by nie straciły zapału a mama od czapek by jak najdłużej mogła je dziergać.
Niech nawiedzenie św. Michała Archanioła w znaku tej figury, skutkuje nade wszystko skutkiem mojej wiary i pobożności .

S.MD

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

1.png

INTENCJA MISYJNA

2020 08

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

4.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter