ban8.png

uk 1Rozpoczęty niedawno Rok Miłosierdzia, dla wspólnoty Sióstr Pallotynek i świeckich członków ZAK w Żytomierzu na Ukrainie, już obfituje hojnością Bożych darów i znaków Jego miłosiernej troski. Potwierdza to wiele spotkań bożonarodzeniowych, które miały miejsce w ostatnim czasie.

Od kilku lat w Żytomierzu organizowany jest świąteczny obiad dla osób bezdomnych. Można śmiało powiedzieć, że sposób realizacji tego pomysłu, leży w samym sercu pallotyńskiego charyzmatu. Zarówno przygotowanie, jak i przebieg tego spotkania, są wyjątkowym wyrazem komunii Rodziny Pallotyńskiej. Zaangażowani są wszyscy (księża, siostry i świeccy) i każdy działa w miarę swoich możliwości. Spotkanie ma miejsce w głównym holu żytomierskiego kinoteatru.
W ten szczególny dla osób bezdomnych dzień już od rana, na skwerze Korolowa, widać było niecodzienne poruszenie. Świeccy członkowie ZAK przybywają z różnych stron miasta z rozmaitymi przysmakami, przede wszystkim z gorącym obiadem w dużych termosach, siostry z młodzieżą dekorują salę, księża i chłopcy zwożą stoły i sprzęt muzyczny. I zaczynają się schodzić bezdomni. To jest dobry czas do osobistych spotkań, rozmów, w których zaproszeni goście dzielą się swoim życiem… Okazuje się często, że wielu z nich to ludzie wykształceni, którzy mieli swoje rodziny, domy, pracę, a potem różne koleje życia doprowadziły ich do „zamieszkania” w kanałach, piwnicach, rurach grzewczych… Mówili o tym szczerze, nie ukrywając wzruszenia, że to właśnie dla nich jest to świąteczne spotkanie. Każdy może zjeść do syta, a nawet jeszcze zabrać coś ze sobą… Podczas posiłku, młodzież grała i śpiewała kolędy. Każdy z przybyłych otrzymał też drobny, ale ważny podarunek – obrazek z myślą św. Faustyny, stosownie dobrany do ich sytuacji. Wielu po przeczytaniu miało łzy w oczach i chowało obrazek głęboko do kieszeni. Spotkanie było wzruszające dla wszystkich, bo… „zapachniało domem”!

Czytaj więcej: Jak można być z tymi, do których Bóg nas posyła...

„Boże mój, daj poznać całemu światu, że do cudów niewypowiedzianego miłosierdzia Twego trzeba zaliczyć mnie, stworzonego z niczego(…). Ale cudem nad cudami jest to, że przenikasz mnie coraz pełniej w całego samego Siebie”.
Św. Wincenty PallottiIMG 8990Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku, do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele trwał Rok Życia Konsekrowanego. Był on przeżywany pod hasłem: "Ewangelia, proroctwo, nadzieja - życie konsekrowane w Kościele dzisiaj". Ogłaszając ten Rok 30 listopada papież powiedział: "życie konsekrowane … jest pełne łaski ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są "żywymi ikonami Boga" .IMG 8558

W całym świecie żyje obecnie ok. 950 tys. osób konsekrowanych, czyli sióstr zakonnych, braci i ojców, osób należących do Instytutów Świeckich i do Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego. Warto sobie uświadomić, że jest ich ponad dwa razy więcej niż kapłanów. Każda z tych osób oddaje siebie na służbę Bogu i ludziom poprzez naśladowanie Jezusa na drodze rad ewangelicznych. Bez ich świadectwa i poświęcenia trudno sobie wyobrazić życie Kościoła. Mówił o tym 2 lutego 2013 roku papież Franciszek: Pomyślmy jednak, co by było, gdyby zabrakło osób zakonnych w szpitalach, na misjach, w szkołach...

Czytaj więcej: Dzień Życia Konsekrowanego - dniem dzękczynienia

22 stycznia razem z całą Rodziną Pallotyńską w czasie Eucharystii, dziękowaliśmy Bogu, za dar naszego świętego założyciela i za jego dzieło.Eucharystia
Święty Wincenty Pallotti powiedział:
"Świętość nie polega na niepopełnianiu błędów, lecz na pełnym zaangażowaniu w czynienie dobra". Dla niego Bóg był Miłością Nieskończoną, ta miłość stała się motywem jego życia, na tę Miłość Boską chciał odpowiedzieć swoją miłością ludzką. Nam wszystkim pozostawił najlepszą radę:
"Szukaj Boga, a znajdziesz Go. Szukaj Go we wszystkim, a znajdziesz Go wszędzie. Szukaj Go w każdym czasie, a znajdziesz Go zawsze".

20151222170523

20151222170020

TegoroczneŚwięta Bożego Narodzenia spędziłam u Sióstr Pallotynek w Żytomierzu (Ukraina). U Sióstr - jak w ULU -mnóstwo pracy:

• dekoracje bożonarodzeniowe w dwóch kaplicach parafialnych i w klasztorze2015122217000620151221211451

• organizacja Wigilii dla bezdomnych (ok.100 osób)

• przygotowanie "Służby przy żłóbku"* dla osób, które Siostry katechizują i dla tych, których uczą j. polskiego (ok.200)
• spotkanie opłatkowe z członkami ZAKu
• świąteczne porządki, gotowanie, pieczenie itp.

W jednej z kaplic (dekorowanych przez Siostry) wyjątkowym symbolem Bożego Narodzenia było SERCE JEZUSA obleczone cierniową koroną.20151221112039

Czytaj więcej: Święta Bożego Narodzenia na Ukrainie

IMG 0042Mały a jednocześnie wielki dar serca ludzi, którzy pragną czynić coś dla misji. Być i czynić coś dla innych - to charyzmat kolejnego naszego DOBRODZIEJA. Owocem realizacji woli Bożej, bo ufam, że to wszystko dzieje się z Jego woli, są kolejne dary, małe a jednocześnie wielkie.IMG 0041Takie małe niby nic a raduje serce innych.IMG 0040 Niekiedy szukamy pomysłów, co można zrobić dla misji będąc w kraju. Czytając artykuły na naszej stronie zobaczymy czapki, koszyki z bobiny a teraz widzimy małe wisiorki; mogą być do kluczy, do plecaka dziecięcego itp. Dziękujemy za ten dar, ufamy, że będzie on radością dla małego dziecka i dorosłego człowieka. Dziękujemy za p. Janinę, która dzierga czapki, za Kasię i jej wspólnotę, która wspiera Ukrainę i nie tylko, za Arletę, która misternie pracuje nad wisiorkami oraz za wszystkich dobrodziejów, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiara wspierają misje.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

7.png

INTENCJA MISYJNA

2020 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter