ban4.png

474W dniach 27 – 29 grudnia 2018 r. odbyła się coroczna pielgrzymka dzieci z Diecezji Doumé – Abong Mbang do Nguelemendouka. Pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Jésus, par le baptême j’entre dans ta famille”, tzn. „Jezu, przez chrzest wchodzę do Twojej rodziny”. W pielgrzymce wzięło udział ok. 800 dzieci z całej diecezji, czasami z bardzo odległych miejsc i placówek misyjnych, nawet z buszu. Z naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Doumé w pielgrzymce wzięło udział ponad 120 dzieci i kilkunastu opiekunów. Głównym odpowiedzialnym za naszą grupę był ks. Jovanie, wikary naszej parafii i moderator dzieci i młodzieży. W pielgrzymce uczestniczyły również s. Fabiana, s.Barbara i s.Agnieszka oraz jedna z sióstr franciszkanek. Przez cały czas towarzyszył nam także ordynariusz diecezji, Ks. Biskup Jan Ozga.

Całe spotkanie odbywało się bardzo radosnej atmosferze wiary i miłości. Przez modlitwę, adorację, sakrament pokuty i pojednania dzieci mogły zbliżyć się do Jezusa. Przez konferencje i Eucharystię mogły otworzyć swoje serca na miłość Bożą i pogłębić swoją wiarę. Mogły odkryć na nowo, że przez chrzest stają się dzieckiem Boga, że chrzest wprowadza je do wielkiej Rodziny Bożej; że przez chrzest stają się nowym człowiekiem, który umie wybierać dobro, który chce być lepszym, chce dzielić się Ewangelią z innymi, chce głosić Dobrą Nowinę.

Czytaj więcej: Pielgrzymka dzieci do Nguelemendouka

473W dniu zakończenia pierwszego trymestru nauczyciele i dzieci z katolickiej szkoły podstawowej im. Św. Jana Bosco przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe dla rodziców i zaproszonych gości. W świecie, gdzie zaczyna się odchodzić od wartości chrześcijańskich, gdzie próbuje się zastąpić Boga innymi wartościami, w czasie gdy na ziemi kameruńskiej jest niespokojnie i na zachodzie kraju giną niewinni ludzie, dzieci przypomniały wszystkim, że Jezus, który przyszedł na świat w ubogiej stajence, przyszedł do wszystkich ludzi i przyniósł na ten świat miłość i pokój. W przedstawieniu wzięły udział dzieci z różnych klas. Rolę Pana Jezusa zagrał 3-miesięczny synek naszej nauczycielki i spisał się bardzo dobrze. Stroje do przedstawienia przygotowała jedna z mam. Wykorzystałyśmy materiały, które przekazała nam s. Aldona z Lidzbarka Warmińskiego. Bardzo Siostrze dziękujemy. Szopka została zrobiona przez naszych nauczycieli z naturalnych bambusów i liści palmowych. Wszystko odbyło się w miłej i świątecznej atmosferze. Z radością z tej prawdy, że Jezus narodził się na ziemi, weszliśmy w okres Bożego Narodzenia.

s. Agnieszka Dąbrowska

47222 stycznia wspólnoty pallotyńskie w Rosji (Siostry z Jekaterynburga i Księża z Czelabińska) świętowali razem dzień swego Założyciela, św. Wincentego Pallotiego we wspólnocie siostrzanej w Jekaterynburgu. Było to pierwsze spotkanie obu wspólnot w pełnym składzie. Obecni byli Księża Jan Wysocki i Sergiej Bildzis oraz s. Maria Ganakowska, s. Agata Browarczyk i s. Irina Cziczerowa. Na spotkanie został zaproszony również ks. Georgij Mecler, który obecnie zastępuje nieobecnego Proboszcza Parafii Św. Anny w Jekaterynburgu, ks. Antoniego Gsiela.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystym obiadem, a później, w domowej kaplicy sióstr, Księża sprawowali Mszę świętą, w czasie której płynęła modlitwa za dzieło Pallottiego, zwłaszcza na tych ziemiach. Zaproszony został także ks. Andrzej Marzec, który posługuje od kilku miesięcy w Tiumieni, w tej samej Diecezji Przemienienia Pańskiego, ale nie mógł być obecny ze względu na ogromną odległość dzielącą wspólnoty. Obecność musiała zastąpić rozmowa telefoniczna, podczas której złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia z okazji naszego Święta. Wieczór zakończył się zwiedzaniem lodowego miasteczka w centrum Jekaterynburga.

Ufamy, że jest to dobry początek wspólnego rozwoju dzieła św. Wincentego Pallotiego na ziemiach rosyjskich, które w swoim czasie przyniesie owoce. Polecamy nasze wspólnoty opiece naszego Ojca, św. Wincentego Pallotiego i naszej Najdroższej Matki Maryi, Królowej Apostołów.

s. Irina Cziczerowa

Niech cieszy się każdy katolik w Kościele Jezusa Chrystusa, gdyż niezależnie od tego, czy jest kapłanem, zakonnikiem czy człowiekiem świeckim, dostąpi zasługi apostolstwa, jeśli wykorzystując swe zdolności, wiedzę, zawód, władzę i posiadane dobra, uczyni wszystko, co będzie mógł, aby wiara Jezusa Chrystusa rozszerzała się po całym świecie.

Św. Wincenty Pallotti

Z okazji Uroczystości św. Wincentego Pallottiego, którą obchodzimy 22 stycznia, wszystkim Przyjaciołom naszych misji życzymy, aby św. Wincenty wypraszał im Boże błogosławieństwo we wszelkich potrzebach oraz udzielał im tego, co należy do Jego dziedzictwa: wyczulenia na potrzeby innych i umiejętności odczytywania znaków czasu.

Piosenka Zachwyca mnie mój Bóg w wykonaniu młodzieży z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Korostyszewie.

47013 stycznia dzieci i młodzież z Sobotniej szkółki pod kierownictwem nauczycieli przygotowali w kościele parafialnym przedstawienie jasełek. Przygotowaniem Aktorami byli między innymi córki i synowie członków zespołu "Jagiellonia". Jedni wspaniale spisali się w swych rolach, innych zjadła trema, gdyż występowali po raz pierwszy. Wszyscy cieszyli się jednak z tego, że mogli swym występem przybliżyć parafianom prawdę o Bożym Narodzeniu.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

konto adopcyjne s. Teresa:

98 1240 6218 1111 0000 4611 6835 

konto adopcyjne s. Małgorzata: 

84 1240 1082 1111 0010 3893 6415 

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

2.png

INTENCJA MISYJNA

Int 03 19

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

3.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter