ban9.png

pielgrzymka milosierdzia

Ludzie w Rwandzie by uzyskać odpust pielgrzymowali do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kabuga, dodam, że w deszczu, z dzieckiem na plecach i z torbą na głowie - ale nade wszystko z Jezusem w sercu.

My z Centrum Misyjnego udałyśmy sie z pielgrzymką do Parafii Bożego Miłosierdzia na terenie Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego i tam spotkałyśmy Jezusa Miłosiernego - a TY?

PAN JEZUS ODPOWIADA PRZEZ ŚW. FAUSTYNĘ NA PYTANIE SPOWIEDNIKA
+ Kiedy poszłam na adorację, uczułam bliskość Boga. Po chwili ujrzałam Jezusa i Maryję. Widzenie to napełniło duszę moją radością i zapytałam się Pana: - jaka jest wola Twoja w tej sprawie, w której mi się spowiednik każe spytać? – Jezus mi odpowiedział: jest wolą Moją, aby tu był i niech się nie zwalania. I zapytałam się Jezusa, czy może być ten napis: „Chrystus, Król Miłosierdzia”. Jezus mi odpowiedział: - Jestem Królem Miłosierdzia, a nie mówił –„Chrystus”. W pierwsza niedzielę po Wielkanocy, pragnę, żeby był publicznie ten obraz wystawiony. Niedziela ta jest świętem Miłosierdzia. Przez Słowo Wcielone daję poznać przepaść Miłosierdzia Mojego.(Dz 88)

PAN JEZUS OBIECUJE ULECZYĆ DUSZE OSŁABŁE
Na drugi dzień po Komunii św. usłyszałam głos: - córko Moja – patrz w przepaść miłosierdzia Mojego i oddaj temu miłosierdziu Mojemu cześć i chwałę, a uczyń to w ten sposób – zbierz wszystkich grzeszników z całego świata i zanurz ich w przepaść miłosierdzia Mojego. Pragnę się udzielać duszom, dusz pragnę – córko Moja. W święto Moje – w święto Miłosierdzia, będziesz przebiegać świat cały i sprowadzać będziesz dusze zemdlone do źródła miłosierdzia Mojego. Ja je uleczę i wzmocnię. (Dz 206)

PAN JEZUS POLECA OBCHODZIĆ ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Jezus każe mi obchodzić to święto Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Przez wewnętrzne skupienie i umartwienie zewnętrzne, przez trzy godziny nosiłam pasek modląc się nieustannie za grzeszników i o miłosierdzie dla świata całego i rzekł mi Jezus: wzrok Mój z upodobaniem dziś spoczywa na domu tym. (Dz 280)

PAN JEZUS WYJAŚNIA ŚW. FAUSTYNIE, DLACZEGO DOMAGA SIĘ, BY OGŁOSZONO W KOŚCIELE ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA

Czytaj więcej: Słowo z Dzienniczka s. Faustyny

KamerunKrólowo nieba, wesel się, alleluja!
Bo ten, któregoś nosiła, alleluja!
Zmartwychwstał, jak powiedział, alleluja!
Módl się za nami do Boga, alleluja!
W: Raduj się i wesel, Panno Maryjo, alleluja!
O: Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja!
Módlmy się: Boże, Ty przez zmartwychwstanie Twojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, przywróciłeś radość światu, spraw, abyśmy przez Jego Matkę, Dziewicę Maryję, osiągnęli szczęście życia wiecznego.
Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności z Duchem Świętym, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

ZmartwychwstałyBłogosławionych Świat Wielkanocnych

przenikniętych obecnością Zmartwychwstałego Jezusa,

niech Jego moc i światło napełnia Wasze serca.

Drodzy Przyjaciele misji.
Wszystkim Wam, przesyłamy serdeczne pozdrowienia. W tym uprzywilejowanym czasie Wielkiego Tygodnia, który zaczynamy celebrować, jesteśmy wezwani do kontemplowania, cierpiącego Oblicza Jezusa. Wkrótce będzie ono przemienione poprzez chwalebne Zmartwychwstanie.

Św.Wincenty Pallotti wskazuje modlitwę i cierpienie, jako bardzo skuteczny sposób ożywiania wiary i rozpalania miłości: „Zarówno zdrowi, jak i chorzy mogą współdziałać przynajmniej modlitwą w intencji ożywiania wśród katolików wiary i rozpalania miłości oraz rozszerzania ich po całym świecie; bardzo skutecznie mogą to robić chorzy oraz cierpiący, ofiarując w tym celu swe cierpienia”. W. Pallotti, Wybór pism t. II, s. 58.

„Miłość wszystko przemienia " przypomina nam papież Franciszek.
Bądźcie zawsze gotowi, by opowiadać innym o miłości Chrystusa zmartwychwstałego, dzielić się doświadczeniem Bożego miłosierdzia.

 

wieczerza

Wielki Czwartek

„W cz
asie mszy św. ujrzałam Pana, który mi opowiedział: Połóż swą głowę na piersi mojej i od

IMG 0202

pocznij. Przytul mnie do Serca swego i powiedział: Dam ci cząstkę męki mojej, ale nie lękaj się, ale bądź mężną, nie szukaj ulgi, ale przyjmuj wszystko z poddaniem się woli mojej”.

„Dzienniczek” s. Faustyny 1053

ukrzyzowanieWielki Piątek
Hostio moja, tyś jest mi ochłodą dla udręczonego serca mojego.… O godzinie trzeciej modliłam się krzyżem za świat cały. Jezus już kończył swe śmiertelne życie, słyszałam Jego siedem słów, potem spojrzał się na mnie i rzekł: Umiłowana córko moja, tys jest mi ochłodą wśród strasznych mąk”.
„Dzienniczek” s. Faustyny 1056.1058

 

procesjaREZUREKCJA
W czasie rezurekcji ujrzałam Pana w piękności i blasku, i rzekł do mnie: Córko moja, pokój tobie – pobłogosławił i znikł, a duszę moją napełniło wesele i radość nieopisana. Umocniło się serce moje do walki i cierpień.
„Dzienniczek” s. Faustyny 1067

N PNiedziela Palmowa Rozpoczynająca Wielki Tydzień - Niedziela Palmowa jest dniem, w którym do kościoła przychodzą rzesze wiernych. Każdy obowiązkowo przychodzi z palmą. Jest ona najczęściej zrobiona z liści palmy.
Palmy w tym klimacie są rośliną bardzo popularną, dlatego przygotowują je i sprzedają najczęściej ubodzy. Palma niejednokrotnie przerasta tego, kto ją niesie. Niedziela Palmowa, w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Niedzielę gałęzi”, dlatego też „palmy” święcone w tym są z prawdziwej palmy.

 

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

2.png

INTENCJA MISYJNA

2020 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter