ban7.png

119 11 października, we wspomnienie patronki misji, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w Centrum Misyjnym spotkała się grupa współpracowników, którym patronuje św. Teresa. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej ks. Stanisław Szlassa sprawował w naszej kaplicy Mszę św. w intencji dobrodziejów misji.119 2S. Danuta Przybyłek zadbała o oprawę liturgii, prowadząc śpiew przy akompaniamencie gitary. Następnie przy herbacie i ciastku s. Anita Łuka podzieliła się z zebranymi świadectwem swojej posługi na misjach w Kamerunie. Z kolei s. Ludwika Jastrzębska i s. Małgorzata Wyrodek rozmawiały z dobrodziejami o formach ich możliwego zaangażowania się w pracę Centrum Misyjnego i pomoc naszym misjonarkom. Pomysłów nie brakowało. Ustalono, że spotkania grupy będą się odbywać raz w miesiącu. Pierwsza część będzie zarezerwowana na modlitwę, a druga na sprawy praktyczne. Na koniec uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do sali misyjnej, gdzie mieli możliwość obejrzenia eksponatów przywiezionych przez siostry misjonarki oraz naszych gości z różnych stron świata. Mogli także nabyć książki s. Judyty Bilickiej i płyty nagrane przez zespół „Jagiellonia”.

W sobotę, 17 września 2016r., Rodzina Pallotyńska zebrała się w Codrongianos, E S 1na włoskiej wyspie Sardynii,
żeby uczestniczyć we Mszy Świętej, podczas której Elżbieta Sanna, współpracownica św. Wincentego Pallottiego i członkini Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, została ogłoszona błogosławioną. Mszy Świętej przewodniczył kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji ds. Świętych. W wydarzeniu uczestniczyli biskupi, członkowie Rodziny Pallotyńskiej z całego świata i liczni wierni z Sardynii.

Podczas celebracji Postulator Generalny, Ks. Jan Korycki SAC, krótko przedstawił życie błogosławionej. Następnie kardynał Amato odczytał dekret Papieża Franciszka, który wpisał Elżbietę Sannę do księgi błogosławionych Katolickiego Kościoła.

E S 2Podczas „Te Deum”, Susana Correia da Conceição, członkini ZAK z Brazylii, uzdrowiona za wstawiennictwem Elżbiety Sanny, przyniosła w precesji relikwie nowej Błogosławionej. W swojej homilii, kard. Amato, określił nową Błogosławioną jako pokorną naśladowczynię Chrystusa i świadka Jego miłości. Przedstawił ją jako kobietę miłosierdzia, przypominając, że całe jej życie było stałym praktykowaniem uczynków miłosierdzia co do ciała i duszy. Kardynał podkreślił, że Elżbieta należała do najbliższych współpracowników Św. Wincentego. W rzeczy samej, sam często mówił, że największymi dobroczyńcami Pallotynów była właśnie Elżbieta Sanna i sekretarz stanu, kard. Lambruschini.

Czytaj więcej: Beatyfikacja Sługi Bożej Elżbiety Sanny

zyt1W Żytomierzu, świętowanie beatyfikacji sługi Bożej Elżbiety Sanny, odbywało się również 17 września. W łączności z całą Pallotyńską Rodziną, podczas Mszy Świętej w parafii pw. Bożego Miłosierdzia, dziękowaliśmy Bogu za dar nowej Błogosławionej. Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył ks. Wiaczesław Gryniewicz SAC, który studiuje w Rzymie. Już podczas przywitania, wprowadził bardzo serdeczną atmosferę, pozdrawiając wszystkich od grobu św. Wincentego Pallottiego i bł. Elżbiety Sanny. Podczas liturgicznego spotkania wybrzmiała niezwykła historia życia nowej Błogosławionej. W modlitwie powszechnej przyzywaliśmy jej orędownictwa z nieba w różnych potrzebach. Towarzyszyły nam też śpiewy pallotyńskich pieśni.

Czytaj więcej: Świętowanie w Żytomierzu 

 W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, Korostyszewski Kościół zebrał miejscowych parafian i wielu wiernych, by w tym pięknym dniu świętować 25-rocznicę odzyskania Kościoła. A my Siostry Pallotynki obchodziłyśmy 13 rocznicę od momentu rozpoczęcia pracy apostolskiej w tej Parafii.korost1

Uroczystą Mszę Św. celebrował biskup Jan Purwiński. W swoim przemówieniu przypomniał, jak 25 lat temu wierni i mocni duchem parafianie walczyli i starali się, aby wrócili im kościół, w którym za czasów Związku Radzieckiego był teatr.

Czytaj więcej: Świętowanie w Korostyszewie 

                                                                     Dnia 16.09.2016 r. w Nkol-Avolo została przyjęta do postulatu Astride Marie AMIHE. 

nkol avolo

Astride Marie AMIHE:

Moi rodzice nazwali mnie AMIHE MARIE ASTRIDE. Jestem najstarszym dzieckiem w mojej rodzinie. Moje wykształcenie zakończyłam dyplomem BTS z bankowości i finansów, w instytucie będącym filią Uniwersytetu na wydziale Marketingu i Zarządzania w Bafoussam.
Siostry Pallotynki znam od mojego dzieciństwa w Doumé. Nikt mnie z nimi nie zapoznał, chociaż były jakby w zasięgu ręki. Byłam nieśmiała, co też nie ułatwiało mi samej do nich się zbliżyć. To właśnie Siostry uczyły nas katechezy, prowadziły Szkołę Podstawową Św. Jana Bosko, do której uczęszczałam i udzielały się w apostolstwie. Trochę później potrafiłam docenić prowadzone przez nich dzieła.
Pewnej niedzieli, gdy studiowałam w Bafoussam, wraz z grupą „Młodzi Przyjaciele Najświętszego Serca Jezusa” wzięłam udział w dniu skupienia. Pamiętam, że temat tego dnia brzmiał „Nawróć się i bądź innym”.

Czytaj więcej: Przyjęcie do postulatu w Nkol-Avolo

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

1.png

INTENCJA MISYJNA

2020 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter