ban1.png

694694 1694 2

Dnia 24 kwietnia w naszym kościele w Woronowie odbył się odpust związany z tytułem świątyni. Parafia nosi miano świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (tak jak pierwsza parafia w Woronowie), a sam kościół - Miłosierdzia Bożego. Główną częścią święta była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E.ks. bp.Aleksandra Kaszkiewicza - ordynariusza grodzieńskiej diecezji. Byli na niej obecni również przedstawiciele władz z merem Dmitrim Zacharczukom na czele. Ważna była obecność sióstr nazaretanek z Grodna związana z wprowadzeniem relikwii jedenastu sióstr męczenniczek i z Nowogródka do naszej świątyni. Relikwiarz został uroczyście wniesiony przez siostrę prowincjalną Filotee. Po modlitwie zaproszeni goście spotkali się przy stole na plebanii. Nasza parafia przygotowywała się do dzisiejszego święta przez odprawienie dziesięciodniowej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Dodatkową atrakcją dla dzieci były sprzedawane pod kościołem przez jedną z pań, własnoręcznie robione słodycze "odpustowe". Poza tym na stronie internetowej parafii został ogłoszony konkurs z nagrodami, którego tematem jest podzielenie się wiedzą na temat naszego sanktuarium.

s. Natalia Dremo

Bereza, Wielkanoc 2022

                 Drodzy Dobrodzieje!

            Chrystus zmartwychwstał! Nie ma Go w grobie! Nasze serca przenika wielka radość z Jego zmartwychwstania i pomaga nam, choćby na chwilę, zapomnieć o tym, co trudne, co wywołuje cierpienie, niepokój, zmartwienia, smutek.

            W tym świętym czasie Świąt Wielkanocnych radujemy się chwałą Chrystusa, bo miłość mocniejsza jest niż śmierć, ona, narodzona z Boga, trwa na wieki. On wszechmogący, On święty, Pan nasz i Bóg nasz. Kochamy Go ponad wszystko i pragniemy żyć w Nim, z Nim i przez Niego.

            Zmartwychwstały Chrystus udziela nam wszystkim nieustannie wielu łask, ale nie tylko nam – przez nas udziela innym. My mamy być apostołami głoszącymi Jego zmartwychwstanie i ze wszystkich sił pragnąć, aby na ziemię przyszło Boże Królestwo, Królestwo miłości i pokoju, aby Bóg panował w sercach wszystkich ludzi. Nasze apostolstwo – to apostolstwo modlitwy, ofiary, pokoju serca, służebnej miłości do bliźnich, to apostolstwo dobroci, łagodności, pracy dla Boga.

            Zmartwychwstały Pan jest zawsze z nami, nigdy nas nie opuścił, nawet wtedy, kiedy mogłoby się wydawać, że wszystko jest stracone. On wszystko może!

            Zawierzamy Mu Was wszystkich, siebie i ludzi, których stawia na drogach naszego życia. Dziękujemy Wam wszystkim za każdą modlitwę i za każde wsparcie naszej apostolskiej posługi.

                                                           Z darem świątecznych pozdrowień i pamięcią w modlitwie

                                                                                   Siostry Pallotynki z Białorusi

693 1693 2693 3

690Budowa przedszkola w Jaunde postępuje. Póki co, w oczekiwaniu na zapisy dzieci , przeżywamy radość tego, że możemy dać tak wielu mężczyznom pracę i jednocześnie naukę budowy. Może niejeden z nich będzie wiedział, jak wybudować swojej rodzinie dom. To dzięki hojnym ludziom z Polski, naszym, a raczej ich Dobrodziejom:

Bóg zapłać. s. Weronika

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

1.png

INTENCJA MISYJNA

2024 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1 5 procent

dziękują za 1,5%

2.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter