ban7.png

Każdy dzień to nieustanne nasłuchiwanie wołających o pomoc i… dalej w biegu, aby zdążyć zrobić wszystko… przed wyciem syren.

Chrzest w Gródku 

688- Chrzestni są, tort jest – interesuje się Lesia, aktorka, która z mężem pomagającym w wojsku, przyjechała z Żytomierza do Gródka. – A goście?

- Na tym największym wydarzeniu w życiu Diany Anny spod Kijowa gośćmi jesteśmy my wszyscy. Mama wywiozła ją stamtąd wraz z siostrzyczką Karolinką, aby mogły żyć.

- Tata został i broni ojczyzny. – dodaje Karolcia.

         Po Chrzcie Świętym w naszej kaplicy, wszyscy przeszli do refektarza. Ola Mihułka, mama chrzestna, upiekła tort. Michał z Jankiem (synowie Oli i Piotrka Mihułków) sami zrobili prezent z kamyków. Tam spotkała się cała Ukraina – w refektarzu.

         W tak trudnej sytuacji ta kropla radości to jak łyk nadziei na nowe jutro, BEZ WOJNY.

 688 1

Dzielić się sercem i chlebem 

         Z Gródka wyruszył transport z jedzeniem, lekami, z tym, czego w Żytomierzu dziś tak bardzo brakuje. Dary trafią do naszych Sióstr, do przyjaciół, potrzebujących. Oby dobroczyńcy, Pani Luda i Pan Lonia, transportujący paczki, szczęśliwie dojechali do celu. Niech Matka Boża otacza ich płaszczem opieki! 

s. Karolina Słomińska SAC

687

 

Wdzięczność w sercach rośnie Bogu i dobrym ludziom za to piękne dzieło, które rośnie jak na drożdżach.

Mamy nadzieję, że jeśli Bóg pozwoli, przyjmiemy dzieci już na wrzesień. Radość w okolicy wielka… i chętne dzieci już zaglądają na nasz teren na razie by się razem pomodlić i nas pozdrowić.

Pozdrawiam gorąco z budowy, bo u nas 35 stopni C.

S. Weronika

686Kochani, w tych dniach naznaczonych cierpieniem i niepewnością jutra dzielę się kilkoma informacjami z Gródka Jagiellońskiego.

Nasz dom Sióstr Pallotynek, w którym pracują dwie siostry Polki, stał się miejscem zatrzymania ludzi zdążających na polską granicę, albo takich, co niewiedzą ,,gdzie’’ i ,,co” dalej.

Nie jest łatwo dla uchodźców zdecydować, bo na granicy kolejki ciągną się kilometrami.

W międzyczasie nasłuchujemy wszystkich wojennych dźwięków dochodzących z zewnątrz.

Udostępniamy nasz dom i dzielimy się z nimi tym co mamy.

Poza tym mamy jeszcze dwie wspólnoty w Żytomierzu i Korostyszewie, gdzie siostry pozostały na miejscu, by być do dyspozycji potrzebujących ludzi.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby nas wspomóc przede wszystkim byśmy mogły dla nich zakupić żywność, będziemy bardzo wdzięczne i teraz mówimy serdeczne Bóg zapłać.

Podajemy numer konta ,,Wschód” z dopiskiem ,,Ukraina”.

s. Karolina

Dzieci ze Szkoły w Nkoum łączą się z dziećmi Ukrainy w modlitwie o pokój.

685

684Reanimacja rekolekcji dla młodzieży w Warszawskiej rodzinie pallotyńskiej! Wspólnota Sióstr z Centrum Misyjnego w Ursusie gościła niczym ewangeliczna Marta i Maria od 31.01 do 05.02 sześć młodych dziewcząt.

Czas mijał pod hasłem: Daj Bogu szansę, aby Go…usłyszeć (modlitwa- Dzień I), zobaczyć (wiara- Dzień II), dotknąć (Eucharystia- Dzień III), pójść za Nim (powołanie- Dzień IV).

Codzienna Eucharystia, wspólna modlitwa, posiłki i zabawy to były stałe punkty naszego programu. Zwiedziłyśmy podziemia Katedry św. Jana Chrzciciela. Zobaczyłyśmy przepiękny pokaz świateł przy Pałacu w Wilanowie, a wieczór zakończyłyśmy gorącą czekoladą i kawą w kawiarni. Niemożliwym jest opisać wszystkiego, co się działo, ale warto zwrócić uwagę na te momenty, w których serca Asi, Oli, Ani, Ali, Basi i Karoliny zabiły mocniej.

Jak same mówiły, ważna była dla nich Eucharystia w Katedrze św. Jana Chrzciciela na Starówce w dniu Święta Osób Konsekrowanych. „Pierwszy raz byłyśmy świadkami odnowienia ślubów”- mówiły niektóre z nich. Wszystkie koniecznie chciały zostać na tę Mszę Świętą pomimo nieprzyjemnej deszczowej pogody i zimna. Inne podkreślały, że był to dla nich czas wielu przemyśleń i rozważań. Dodawały, że radością było dla nich zobaczenie życia Sióstr „od środka”, wspólne spędzanie czasu, rozmowy. Oczywiście pojawiły się pytania o życie zakonne. Same też chętnie dzieliły się tym, jak wygląda ich codzienność i co jest dla nich ważne.

Czytaj więcej: Niech młode serca biją dla Jezusa

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

18.png

INTENCJA MISYJNA

2023 09

Siostry Pallotynki w Afryce

1 5 procent

dziękują za 1,5%

4.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter