ban9.png

725 2Dnia 18 listopada 2023 r. w Doumé, we wschodnim regionie Kamerunu, odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia Wznowienia Misji Sióstr Pallotynek w Kamerunie. Tego samego dnia śluby wieczyste Siostry Marceline Ngwesse Nkorh. Dwa wydarzenia jednocześnie. Radość była ogromna. To było niezwykłe wydarzenie i bardzo piękne.

725 1

Z tej okazji Siostry przyjechały z różnych stron: z Włoch, Polski, Francji, Tanzanii, Rwandy i Indii, aby wspólnie przeżyć tę uroczystość. Obecne były Przełożona Generalna S. Joséphine D'Souza przybyła z Rzymu wraz ze swoją radną S. Marie Claire Mukeshimana; a także Przełożona Prowincjalna S. Iwona Nadziejko ze swoją radną S. Blanką Sławińską z Polski. Nie zapominając o S. Ludwice Jastrzębskiej, Sekretarce Misji. Siostra Anna Kot, Przełożona Delegatury Sióstr Pallotynek w Kamerunie, z radością ich powitała.

Wszystko zaczęło się w przeddzień święta, to znaczy 17 listopada 2023 roku meczem piłki nożnej, klerycy przeciwko uczniom Collège de la Sales na cześć Sióstr Pallotynek. To był trudny mecz. Ale seminarzyści zwyciężyli.

Wieczorem o godz. 20.00 odbył się koncert przygotowany przez Siostrę Ghislaine, seminarzystów i uczniów tej samej szkoły. Melodia balafonów sprawiła, że mury katedry tańczyły. Wszyscy obecni nie mogli pozostać obojętni na ten piękny występ. Głosy chórzystów brzmiały niczym głosy aniołów.

Czytaj więcej: Jubileusz i Wieczysta Profesja w Kamerunie

724Dnia 15 listopada 2023 roku Pan sprawił, że realnym stało się oficjalne otwarcie nowego dzieła Delegatury Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego w Kamerunie, jakim jest Przedszkole im. św. Wincentego Pallottiego II. Otwarcie zostało poprzedzone błogosławieństwem nowej kaplicy i Przedszkola przez Ks. François Xavier OLOMO, Rektora Katedry Matki Bozej Zwycieskiej z Yaoundé, reprezentującego JE Arcybiskupa, Jean MBARGA.

Wraz z naszą Przełożoną Generalną, Siostrą Josephine D'SOUZA, Przełożoną Prowincjalną, Siostrą Iwoną NADZIEJKO, Siostrami, które przybyły na sesję międzynarodową oraz tymi, które przybyły specjalnie z tej okazji, znamienitymi gośćmi w Urzędu Wojewódzkiego i Sekretariatu ds. Edukacji, rodzicami i dziećmi oraz nauczycielami, rozpoczęłyśmy tę uroczystość Mszą Świętą dziękczynną, której przewodniczył Ksiądz Blaise Pascal Fanga SAC, Wikariusz Generalny Archidiecezji Yaoundé.

Po bogatej i pięknej celebracji eucharystycznej animowanej przez grupę pięciolatków zwanymi „Motyle”, nadszedł czas na przecięcie wstęgi przez S. Przełożoną Generalną i Prowincjalną, Ks. Wikariusza Generalnego i Pania Reprezentantkę Wojewody Yaounde. Po przecięciu wstęgi, został odśpiewany Hymn narodowy, następnie dzielne „Motyle” zaprezentowały nam krótki program artystyczny, tańce i piosenki. Po czym wszyscy zaproszeni Goscie zwiedzali sale lekcyjne pod przewodnictwem Siostry Krystyny WASAG, dyrektorki Przedszkola. Nie brakowało słów podziwu i gratulacji.

S.M. Manuela Metseni SAC

723

 

Kochani, dzielimy się z Wami radością poświęcenia Kaplicy Zakonnej Sióstr Pallotynek w Yaoundé, która służy Siostrom, Rodzicom i Dzieciom przedszkola pod wezwaniem i patronem Św. Wincentego Pallottiego, a także naszym sąsiadom i przyjaciołom. Dziękujmy razem Panu Bogu...

722 1

 

Nad Niemnem

Narodowe Czytanie to dla nas zawsze wielkie wydarzenie: stroje, uczesania, spotkanie z bohaterami i lekturą, którą podaje Para Prezydencka. To także przedmiot naszych wcześniejszych dyskusji, omawianie wątków, podział na role. Te chwile, choć są dla nas stresujące, oddziałują na nas bardzo pozytywnie. Czytając, przeżywamy czyjeś życie – a to czyni nas bogatszymi.

 

722 2Ururu 

722 3W sobotę 23 września o godzinie 10.00 wsiedliśmy w „szkolarka” (to autobus, który zwykle dowozi dzieci z przyległych wiosek do szkoły w Gródku) i udaliśmy się do wesołego miasteczka Ururu. Ci, którzy nie zmieścili się w „szkolarku”, przyjechali busem. Do pokonania mieliśmy 45 kilometrów. 

Dla naszych dzieci Ururu to obowiązkowa terapia. Syreny, schrony, strach… – prawie każdego dnia i nagle kolorowy świat: zjeżdżalni, wody, lin, batutów, górek z gumy, mostków, bajkowych namiotów, kolorowych balonów, karuzeli, wież, domków dla krasnoludków. Pięć godzin dobrej zabawy to najlepsza terapia antystresowa. 

40 osób mogło przenieść się na kilka godzin w świat marzeń, radości, śmiechu i słońca, ponieważ pogoda była cudowna. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy podarować dzieciom możliwość bycia razem w radości.  

s. Karolina Słomińska SAC

721

 

Rozpoczynamy jak co roku Mszą św., na której prosimy Boga o Jego błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczniowie cieszą się ze spotkania z kolegami i koleżankami, a przede wszystkim z tego, że mogą chodzić do szkoły, bo w Kamerunie dla wielu dzieci to jeszcze przywilej.

Niech Boża pomyślność nam wszystkim towarzyszy.

s. Hanna Gnatowska SAC

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

10.png

INTENCJA MISYJNA

2024 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1 5 procent

dziękują za 1,5%

1.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter