ban9.png

469Wspólnota „Młodego Misjonarza” w Święto Młodzianków wyruszyła tradycyjnie z ewangelicznym orędziem o narodzinach Jezusa i radosną kolędą na ustach w ramach dorocznej akcji „Kolędnicy misyjni”. Miejscem kolędniczego wędrowania i nawiedzania domów była Gubałówka.

Wyruszyliśmy z modlitwą rozesłania i kapłańskim błogosławieństwem w kierunku kolejki na Gubałówkę z naszą gwiazdą na czele i w kolędniczych barwnych strojach, wzbudzając zainteresowanie mijających nas gości i turystów. Na Gubałówce towarzyszyła nam w pełni zimowa aura i śnieg, który w słońcu dodawał uroku naszemu wędrowaniu. Z kolędą na ustach i w sercu, z uśmiechem i przesłaniem, że Jezus narodził się dla nas i dla naszego zbawienia, pukaliśmy do domów, zastając wszędzie gościnne serca domowników i gości. Zachęcając do dzielenia się z potrzebującymi dziećmi w Rwandzie i Burundi „zapełnialiśmy” naszą kolędniczą skarbonkę.

Czytaj więcej: Kolędnicy misyjni w Zakopanem

468 1468 2W teatrze „Żowteń” w Żytomierzu, 8 stycznia o godz. 14.00 rozpoczął się obiad dla bezdomnych i biednych. Parafianie zebrali środki, ZAK wziął na siebie przygotowanie bigosu, ziemniaków z pieca oraz duszonego mięsa, s. Karolina Słomińska zrobiła dekorację i koordynowała pracę, by wszystko grało jak w szwajcarskim zegarku. Dwie godziny przygotowań przed samym obiadem i ... pierwsze liczenie przybywających gości. Szok! Przygotowaliśmy na 150, a przyszło 250 osób. Mieliśmy 200 łyżek, więc 50 trzeba było dokupić. Wystarczy dla wszystkich, czy nie? Napięcie rosło i natychmiast popłynęła serdeczna modlitwa wszystkich pomagających. Boże pomóż!!! Tego dnia przypadała Ewangelia o rozmnożeniu chleba. 30 porcji można jakoś dołożyć, ale nie 100. Po ludzku to niemożliwe. A jednak stało się! Wszyscy zostali nakarmieni! Niech będzie uwielbiony Bóg w Trójcy Świętej. Amen.

s. Karolina Słomińska

467W sobotę, 12 stycznia, na spotkanie opłatkowe w Centrum Misyjnym przybyli dobrodzieje naszych misji z terenu Warszawy. Pierwsza część spotkania przebiegała w kaplicy, a rozpoczęła się o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po niej uczestnicy śpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie organów, na których zagrała Natalia Rylska. Wysłuchali także pozdrowienia, jakie nagrała dla nich s. Anita Łuka z Kamerunu i krótkiego opowiadania siostry o tym, jak obecnie wygląda jej posługa w Nkol Avolo. Wszystko to było przygotowaniem do najważniejszego punktu spotkania – Mszy św., którą w intencji obecnych i wszystkich przyjaciół naszych misji sprawował ks. Marek Gulbinowicz SAC.

Po Mszy św. przeszliśmy do refektarza, aby przy kawie i słodyczach porozmawiać o tym, co słychać w naszych krajach misyjnych oraz na bliższym i dalszym Wschodzie. S. Ludwika opowiedziała o swym grudniowym pobycie w Jekaterynburgu na uroczystości wieczystej profesji s. Iriny Cziczerowej i w Czelabińsku u Księży Pallotynów. S. Małgorzata z kolei przedstawiła nowy tomik wierszy s. Grażyny Wojnowskiej pt. „Wszystko w życiu jest ważne”, zachęcając do jego lektury. Książkę tę nasi dobrodzieje otrzymają w tym roku jako prezent z okazji uroczystości św. Wincentego Pallottiego.

Czytaj więcej: Opłatek dla dobrodziejów misji

466W Uroczystość Objawienia Pańskiego s. Ludwika i s. Małgorzata zostały zaproszone do Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Wiskitkach, aby zapoznać parafian z misyjną działalnością Sióstr Pallotynek a także wziąć udział w orszaku Trzech Króli. Spotkanie z gościnnym Księdzem Proboszczem i jego Parafianami przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. W orszaku Trzech Króli znalazło się wiele dzieci i ludzi młodych, rodziny, katecheci, nauczyciele. Wszyscy zaopatrzyli się w korony, a młodzi aktorzy uczestniczący w inscenizacjach prezentowanych podczas marszu ubrani byli w specjalnie przygotowane stroje. Aktorzy spisali się świetnie, mimo pewnych trudności z mikrofonami. W ich tekstach przewijały się cytaty z Ojca św. Jana Pawła II oraz tytuły papieskich encyklik i adhortacji. Mogłyśmy też być świadkami symbolicznej walki zła z dobrem, w której zwycięzcą okazał się Jezus. Pierwszą i ostatnią stacją marszu był kościół, gdzie Trzej Królowie jako przedstawiciele wszystkich kontynentów złożyli dary narodzonemu Zbawicielowi i razem ze wszystkimi obecnymi oddali Mu niski pokłon.

Czytaj więcej: Epifania w Wiskitkach

465 1

Wigilia w Centrum Pomocy Biednym

28 grudnia s. Galina Szpilowa SAC wraz z grupą 13 osób ze wspólnoty "Małego Apostoła" wzięła udział w przygotowaniu programu artystycznego pt. „Opowieść Wigilijna” przeplatanego kolędami. Program był przeznaczony dla 60 osób z Terytorialnego Centrum Pomocy Biednym.

465 2

 

Wigilia dla niepełnosprawnych

29.12.2018 roku s. Jadwiga Puchalska, s. Julia Wolska oraz s. Wiktoria Arabska (Sługa Jezusa) przygotowały spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych z grupy Legion Jezusa. Spotkanie odbyło się w zakrystii katedry św. Zofii w Żytomierzu. W spotkaniu tym wzięło udział 40 osób.

 

465 3Wigilia dla Ośrodka Kultury i Tradycji Polskich w Żytomierzu 

22 grudnia założyciele Ośrodka Kultury i Tradycji Polskich w Żytomierzu spotkali się u Sióstr Pallotynek, by przeżyć Wigilię po polsku. Było dwanaście dań, biały obrus, poświęcone siano, które wcześniej uczestnicy pakowali przygotowując je dla całej parafii, kolędy, czytanie Pisma św., życzenia... Wszystko jak być powinno. Atmosfera była cudowna. Nikt nie chciał wracać do domu... 

 

465 4Wigilia dla członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego 

26 grudnia s. Julia Wolska SAC zorganizowała spotkanie opłatkowe dla wspólnoty ZAK i "Drzewo Życia" z terenu Żytomierza. Siostry przygotowały świąteczny stół, dekoracje i poczęstunek. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze.

 

 

465 5Świąteczne lekcje języka polskiego w naszym domu 

Tydzień przed Wigilią w naszym domu drzwi się nie zamykały mimo panującego zimna. Każda grupa, która uczy się języka polskiego, miała zajęcia w naszym refektarzu, które tym razem wyglądały zupełnie inaczej: biały obrus, pod obrusem siano, opłatek, świeca... I tak dla każdej z 12 grup. Przecież wszyscy, którzy chcą zdać egzamin na kartę Polaka powinni znać polskie tradycje.  

 

465 7465 6Święty Mikołaj na Ukrainie

 

Dzień św. Mikołaja to wielkie wydarzenie dla każdego katolickiego dziecka na świecie, a może szczególnie na Ukrainie. Tego dnia s. Galina Szpilowa SAC przygotowała z grupą "Małego Apostoła" 200 prezentów... i nie pozostał ani jeden z nich. Wszystkie rozdał św. Mikołaj.  

S. Jadwiga Puchalska SAC spotkała się z dziećmi 8 grudnia, gdyż na wioski św. Mikołajowi dojechać było bardzo trudno. 

Wszystkie dzieci były przeszczęśliwe.  I nikt nie dostał rózgi.

Siostry Pallotynki z Żytomierza

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

konto adopcyjne s. Teresa:

98 1240 6218 1111 0000 4611 6835 

konto adopcyjne s. Małgorzata: 

84 1240 1082 1111 0010 3893 6415 

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

11.png

INTENCJA MISYJNA

Int 03 19

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

5.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter