ban5.png

597Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Dawno nie było żadnych wieści z Woronowa. Cóż, żyjemy w dziwnym świecie. Nawet kwiaty w naszym ogrodzie nie zamierzają przygotowywać się do zimy i wciąż kwitną. W naszej parafii, w tym jesiennym czasie miały miejsce wydarzenia, które mieliśmy przeżywać w maju. Dzieci z klas piątych doczekały się Pierwszej Komunii świętej. Już dawno ten dzień nie był tak wyczekiwany jak w tym roku. Zachowanie obowiązującego dystansu pomogło dzieciom w większym skupieniu i modlitwie. Było skromniej – mniej gości, bo niektórzy tatusiowie nie byli w stanie przyjechać z „zagranicznej pracy”. Jezus przyszedł i zamieszkał w sercach dzieci. Niestety trójka dzieci z Poleckiszek była akurat na kwarantannie i jeszcze czeka na to ważne spotkanie. Dzieci przygotowywała s.Magdalena Hermanowicz.

597 1Rocznicę Pierwszej Komunii świętej przeżywała klasa szósta. Tu trochę trudniej było się zebrać po tak długiej przerwie w katechezie. Choć nie wszystkie dzieci uczestniczyły w rocznicy, było bardzo uroczyście. Dzieci uczyła s.Natallia Dremo i ona też przygotowała to święto.

I w końcu bierzmowanie. Nad nim zastanawiano się najdłużej, bo grupa miała być około siedemdziesięcioosobowa. Ostatecznie nie zostało ono przełożone po raz kolejny, choć kilka osób nie mogło przystąpić do tego sakramentu z powodu kwarantanny. Niektórzy z tego samego powodu mieli kłopot ze świadkiem. Sakramentu udzielił Ordynariusz Diecezji Grodzieńskiej J.E. ks. bp. Aleksander Kaszkiewicz.

Siostry Pallotynki z Woronowo

596 0Wczoraj – 11 listopada – zakończyliśmy ostatni etap naszego świętowania Niepodległości Polski. Obecny rok to czas wyjątkowy, inny niż zazwyczaj. COVID-19 nie pozwolił nam na większe zgromadzenia . Stąd też przeżywanie uroczystości patriotycznej zostało rozłożone na kilka oddzielnych wydarzeń:

1.       LEKCJE HISTORII I PRZYJĘCIE GOŚCI Z ŻYTOMIERZA – Podzieliliśmy się historią naszych terenów z naszymi sąsiadami z Żytomierza i przyjęliśmy ich u siebie w gościnę.

2.       UROCZYSTY OBIAD I SPOTKANIE PATRIOTYCZNE – Spotkaliśmy się przy wspólnym stole, by doświadczyć radości, że jesteśmy wolni i możemy mówić i śpiewać po polsku, razem spędzać czas i przypominać sobie tych, dzięki którym żyjemy darem wolności.

596 13.       WYJAZD DO LWOWA NA CMENTARZ ŁYCZAKOWSKI – Pojechaliśmy na Cmentarz Łyczakowski, aby powiedzieć tym, którzy oddali swoje życie za nas, że pamiętamy i jesteśmy im wdzięczni. Nasze znicze i bukiety z liści wykonywane z wielką miłością miały być znakiem, iż ofiara ich życia nie jest daremna.

4.       MSZA ŚWIĘTA ZA RODAKÓW I POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY – Uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji zmarłych z rodu Polaków: za tych, którzy tutaj mieszkali, bronili polskości, języka i kultury.

Nie byłoby tych wszystkich spotkań i wyjazdów, gdyby nie nasz wspólny sponsor. Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolość i Demokracja, finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako zadanie publiczne dotyczące pomocy Polonii i Polakom za granicą.

s. Karolona Słomińska

59528 października w naszej szkole w Bafoussam odbyło się zebranie Rodziców. Dużo nas było - 173 osoby. Ksiądz Proboszcz i Pan z Wydziału Edukacji zabrali głos. Rodzice z wielkim zainteresowaniem wysłuchali porad i wskazówek. Ciekawa tez była panelowa wymiana doświadczeń. Rodzice otrzymali dokumenty pedagogiczne i oczywiście "religijne skarby" jak obraz Pana Jezusa, katechizm, teksty pieśni religijnych. DZIĘKUJEMY CI PANIE BOŻE ZA NASZYCH RODZICÓW, OPIEKUNÓW I NASZE DZIECI W SZKOLE TWOJEGO SERCA JEZUSOWEGO!

s. Anna Sęk

594Zapytacie, dlaczego tak wcześnie? Przyczyną tego jest „Covid-19”. Żeby nie robić większych skupisk ludzi, zaplanowaliśmy różne wydarzenia w małych grupach i w różnych terminach,

14 października gościliśmy dzieci z Żytomierza (17 osób), które uczą się języka polskiego w świetlicy przy domu sióstr Pallotynek. Wspólnie zwiedziliśmy Gródek: odwiedziliśmy miejsce, gdzie znajdowało się serce króla Władysława Jagiełły, uczestniczyliśmy w krótkiej lekcji historii, dla której punktem wyjścia były atrybuty znajdujące się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego – wotum za bitwę pod Grunwaldem. Na zakończenie – dla podkreślenia naszej radości – zjedliśmy uroczysty obiad w restauracji położonej w pięknym miejscu, tak, by wszyscy zapamiętali na długo, a może na zawsze, jak ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka było odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Siostry z Gródka Jagiellońskiego

Szczęść Boże !

593Drodzy Dobrodzieje i Przyjaciele Misji

Z ogromną radością pragnę się z Wami podzielić naszym szczęściem. Na usta cisną się słowa pieśni: „Dzieckiem Boży jestem ja ...” i „Już gościsz Jezus w sercu mym...”. Dnia 23 sierpnia podczas uroczystej Mszy świętej 32 uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej Św. Jana Bosco w Doumé przyjęło sakramenty święte. 18 uczniów najstarszej klasy CM2 i 2 uczniów najmłodszej klasy SIL przyjęło sakrament chrztu świętego, przez co powiększyła się Rodzina Boża w Kościele lokalnym. Następnie 30 uczniów po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swoich serc pod postacią chleba i wina. Dzieci długo czekały na ten moment. Tak jak na całym świecie tak i tu koronawirus pokrzyżował trochę plany i zamiary. Ale poraz kolejny przekonałam się, że „nie ma tego złego, co by nie wyszło na dobre”. Pan Bóg ma swoje plany a wiara czyni cuda. Dzieci bardzo intensywnie przygotowywały się do sakramentów przez cały rok. Uczestniczyły w katechezie 3 razy w tygodniu, w każdą niedzielę uczestniczyły we mszy świętej, po której również była krótka katecheza i dzielenie się Słowem Bożym. Podczas roku szkolnego każdą katechezę kończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dobrego przygotowania się do sakramentów. Z każdym momentem widziałam przemianę jaka dokonuje się w sercach dzieci. Kiedy niespodziewanie przyszedł wirus, nie ustaliśmy w modlitwie i przygotowaniu. Przez pewien czas szkoły zostały zamknięte, nie wolno było prowadzić zajęć, spotkań, katechez. I wtedy wkradła się mała obawa: „Czy będzie możliwość przyjęcia Sakramentów?” Tego nikt nie był pewien, ale pozostała wiara. Powiedziałam uczniom, że TAK, jeśli Pan Bóg tego chce, jeśli w waszych sercach jest wiara i pragnienie przyjęcia sakramentów, to módlcie się. Kiedy pozwolono uczniom z najstarszej klasy wrócić do szkoły w celu przygotowania ich do egzaminów państwowych, wznowiliśmy również katechezę. Dzieci przez ten czas bardzo dojrzały w wierze i świadomości sakramentów. Każdego dnia pytały mnie: „Kiedy przyjmiemy sakramenty?” i 4 dni przed zakończeniem roku szkolnego otrzymaliśmy zgodę.

Czytaj więcej: Chrzest i I Komunia W Doume 2020

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

4.png

INTENCJA MISYJNA

2020 11

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

3.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter