ban5.png

583 1Katolików zostało tutaj mało. Wielu młodych i starszych wyjechało do Polski. Tam mieszkają i pracują. Starają się przyjeżdżać do rodziców, szczególnie na Święta. W tym roku pięcioro dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Koronawirus, później malowanie prezbiterium przesuwały datę najważniejszego dla nich dnia. W tym roku na barki rodziców spadła cała odpowiedzialność duchowego przygotowania swoich skarbów. Mając do wyboru dwa języki, ukraiński i polski, wybrali język polski. Cały mały katechizm, pytania i odpowiedzi do egzaminu końcowego u księdza proboszcza – i wszystko to w języku polskim. To nie lada wyczyn. Nasi ojcowie tak czynili i my też. Dzieci zdały celująco. Rodzice przypomnieli sobie wszystko, cały katechizm. Dużo czasu spędzili ze swoimi dziećmi, tłumacząc im prawdy wiary, odpowiadali na pytania pociech. Wcześniej siostra przygotowała rodzicom zadania, zakres materiału, a oni w domu przedłużali katechezy. Taki sposób pracy bardzo scalił rodziny. Nici łączące rodziców i dzieci stały się mocniejsze, a autorytet rodzicielski urósł jak zieleń po deszczu.

583

 

Siostry z Gródka

582W związku z pandemią w naszej parafii I Komunia Święta odbyła się z opóźnieniem. Jednak dzięki Bogu pięknie przeżyliśmy tę uroczystość. Dla ilustracji załączam kilka zdjęć.
S. Galina Soroczyńska

581Podczas katechez w roku 2019-2020 grupa 17 dzieci z Parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu przygotowywała się do Pierwszej Komunii Świętej.

Były oczywiście plany, marzenia i pewne obawy związane z egzaminem przed komunią i organizacją tak ważnego wydarzenia w życiu każdego dziecka i każdej rodziny. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa i kwarantannę wydawało się, że w tym roku wszystko pójdzie na nic i uroczystość trzeba będzie przełożyć na następny rok. Ksiądz proboszcz Jarosław Olszewski SAC zaproponował jednak zmianę formy uroczystości i zgodnie z jego propozycją w parafii odbyło się 17 małych uroczystości, a nie jedna wielka.

Otóż każda rodzina miała wybrać sobie datę i godzinę indywidualnej celebracji Pierwszej Komunii św. swojego dziecka. Najpierw dziecko przystępowało do Pierwszej Spowiedzi, potem szła do niej jego rodzina, a w czasie Mszy św. dziecko przyjmowało Pierwszą Komunię. W każdej uroczystości mogło uczestniczyć tylko 10 osób. Msza św. była celebrowana w intencji dziecka i jego rodzinny.     

Było to nowe ale i bardzo interesujące doświadczenie, dzięki któremu miałyśmy okazję spotkać się z najbliższymi gośćmi każdego dziecka. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego natchnienia, za wszelkie dobro, którego doświadczyłyśmy podczas siedemnastu uroczystości Pierwszej Komunii św. dzieci w naszej parafii.

Katechetka s. Galina Szpilowa

579W sobotę przed Zesłaniem Ducha Świętego przypada święto Maryi Królowej Apostołów, Patronki Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Z tej racji przypominamy, co mówił o roli Maryi św. Wincenty Pallotti, Założyciel Zjednoczenia, który otrzymał szczególną łaskę duchowych zaślubin z Najświętszą Maryją Panną.

Maryja, aczkolwiek nie obdarzona kapłańską godnością, tak dalece się poświęciła dziełom dla większej chwały Boga i zbawienia dusz, że swymi zasługami przewyższyła Apostołów, stąd też Kościół słusznie Ją pozdrawia jako Królową Apostołów; zasłużyła Ona w pełni na ten tytuł, gdyż o wiele bardziej niż Apostołowie pracowała około rozkrzewiania świętej wiary. (…)

Prawdziwy czciciel Maryi nie tylko będzie zbawiony, ale dzięki Jej wstawiennictwu zostanie wielkim świętym, a jego świętość wzrastać będzie z dnia na dzień.

Kontakt

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek

ul. Wojciechowskiego 12

02-495 Warszawa

tel.(22)-662-48-34 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

konto misyjne - Afryka

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036

konto - Wschód

97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

konto w walucie EURO

73 1240 6218 1978 0010 5383 6714

 

Zapraszamy na:

www.misjepallotynek.pl

 

Adopcja Serca Ruch "Maitri"

www.maitri.pl

św. Wincetnty Pallotti

22.png

INTENCJA MISYJNA

2020 07

Siostry Pallotynki w Afryce

1

dziękują za 1%

4.png

Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek 2014. All rights reserved

Powerd by PUSHMEDIA - Kliknij dobre media 

Vinaora Visitors Counter